نتایج انتخابات در خوزستان اعلام شد

آفتاب‌‌نیوز :

بنا بر اعلام ستاد انتخابات خوزستان در حوزه انتخابیه آبادان، جلیل مختار با ۲۰ هزار و ۵۷۶ رای به عنوان منتخب حوزه آبادان معرفی شد و جواد سعدون زاده، صادق کمالی، سید محمد مولوی و سید امین موسوی هم از حوزه آبادان به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه شوش و کرخه محمد کعب عمیر با کسب ۳۴ هزار و ۱۱۷ رای از مجموع ۹۶ هزار و ۱۹۶ رای صحیح منتخب دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از این حوزه انتخابیه شد.

در حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجاری محمدطلا مظلومی با کسب ۳۴.۷ درصد آرا به عنوان نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه تعیین شد. کل آرای کسب شده در این دوره از انتخابات در حوزه بهبهان و آغاجاری ۷۷ هزار و ۱۹۴ رای بوده است.

با اعلام فرمانداری، هاشم خنفری با ۲۷ هزار و ۷۰۳ از سوی مردم این شهر به عنوان منتخب شادگان راهی بهارستان شد.

به گفته فرماندار ایذه فرشاد ابراهیم‌پور نورآبادی با کسب ۵۰ هزار و ۳۸۳ رای به عنوان نماینده مردم شهرستان‌های ایذه، باغملک، دزپارت و صیدون در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

براساس این گزارش و به گفته فرماندار دزفول، عباس پاپی زاده به عنوان نماینده منتخب مردم شهرستان دزفول انتخاب و با آغاز دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی راهی مجلس خواهد شد.

همچنین علی عسگر ظاهری نماینده مسجد سلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل شد.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفند ماه جاری برگزار شد.

استان خوزستان دارای ۱۸ کرسی از ۱۴ حوزه انتخابیه است و این استان در مجلس خبرگان رهبری نیز ۶ عضو دارد.

براساس این گزارش فرآیند رای گیری در سه هزار ۵۳۳ شعبه استان از ساعت هشت صبح ۱۱ اسفند شروع شده بود. واجدین شرایط رای دادن در خوزستان بیش از سه میلیون و ٨٠٠ هزار نفر اعلام شد.

اهواز، باوی، حمیدیه و کارون: مجتبی یوسفی، سیدمحسن موسوی زاده، محمد امیر

دشت‌ازادگان و هویزه: مجید داغری

دزفول: *عباس پاپی‌زاده

شوشتر و گتوند: *سیدمحمدسادات ابراهیمی

اندیمشک: جهانبخش قلاوند

آبادان: *جلیل مختار (نفر دوم و سوم به دور دوم کشید)

شوش: *محمد کعب عمیر

شادگان: *هاشم خنفری پور

ایذه: *فرشاد ابراهیم‌پور نورآبادی

بندر ماهشهر: امیر حیات مقدم

بهبهان و آغاجاری: *محمد طلا مظلومی

خرمشهر: مصطفی مطورزاده

رامهرمز و رامشیر: ابراهیم متینیان و امیرحسین نظری به دور دوم کشیده شد

مسجدسلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل: *علی عسگر ظاهری

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا