پایان یک مناقشه طولانی/ حضور ورزشکاران روس و بلاروسی در المپیک


کمیته بین‌المللی المپیک تاکید کرد که تصمیم برای اجازه دادن به روس‌ها و بلاروس‌ها برای رقابت با پرچم بی‌طرف مورد حمایت اکثریت قاطع شرکت‌کنندگان در جنبش المپیک است.

به گزارش ایسنا، کمیته بین‌المللی المپیک در بیانیه‌ای در توییتر در واکنش به حضور ورزشکاران روسی و بلاروسی در بازی‌های المپیک نوشت: «تصمیم برای حضور ورزشکاران روسیه‌ای و بلاروسی برای رقابت با پرچم بی‌طرف توسط اکثریت قریب به اتفاق جنبش المپیک، به‌ویژه انجمن کمیته‌های ملی المپیک حمایت می‌شود و منعکس‌کننده آنچه در دو هفته گذشته در مسابقات تنیس اپن استرالیا دیده‌ایم، است.

در تنیس اپن استرالیا ورزشکاران این دو کشور به‌عنوان ورزشکاران انفرادی تحت یک پرچم بی‌طرف بدون شناسایی کشورشان به رقابت پرداختند. حضور به عنوان ورزشکاران بی‌طرف به خوبی تثبیت شده و در دوچرخه‌سواری و همچنین تعدادی از رشته‌های ورزشی دیگر نیز این اتفاق رخ داده است. این اصل با منشور المپیک مطابقت دارد و بر این اساس ورزشکاران این دو کشور در بازی‌های المپیک پاریس حضور خواهند داشت.»

بیشتر بخوانید

اوکراین تهدید به تحریم المپیک پاریس کرد

در این راستا بیانیه کمیته بین‌المللی المپیک در اوکراین جنجالی شد. وادیم گوتسایت، رئیس کمیته ملی المپیک اوکراین و وزیر جوانان و ورزش این کشور ایده تحریم المپیک از سوی اوکراین را رد نکرد. همچنین توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک در این باره گفت:  تحریم المپیک در راستای مأموریت ما نیست.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا