نایب رئیس فدراسیون شطرنج: مهاجرت محمدامین طباطبایی صحت ندارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: نایب رئیس فدراسیون شطرنج گفت: امیدوارم که قبل از رفتن نخبه‌ها به فکرشان بیفتیم چون بعد از آن دیگر فایده‌ای ندارد.

شادی پریدر در مورد شرایط تیم ملی شطرنج اظهار کرد: چند وقت پیش کمیته ملی المپیک جلسه‌ای برای بازی‌های آسیایی گذاشت امروز باز هم جلسه دیگری داریم اما تا زمانی که پول نباشد هیچ اردویی برای تیم ملی برگزار نمی‌شود. در حال حاضر هم هیچ پولی نیست.

نایب رییس فدراسیون شطرنج گفت: قرار شده ما مربی خارجی بگیریم چون سطح شطرنج بازان در سطح مربیان داخلی نیست. برای تیم ملی مربی خارجی آنهم در سطح بالا احتیاج است. برای این اتقاق حداقل باید نزدیک ۸۰ هزار دلار هزینه کنند. اگر می‌خواهند این بازیکنان نتیجه بگیرند باید این مربی جذب شود اگر هم نمی‌خواهند که می‌شوند مثل بقیه.

وی در ادامه در مورد فعالیت شطرنج‌بازان فعلی گفت: بازیکنان ما در مسابقات بین‌المللی انفرادی و با هزینه شخصی شرکت می‌کنند. پرهام مقصودلو در حال حاضر در مسترز تاتا استیل و امین طباطبایی هم در بخش چلنجرهای این رویداد مسابقه می‌دهند. شطرنج بازان فعال هستند. آنها در لیگ‌ها بازی می‌کنند اما همه با هزینه خودشان.

پریدر در ادامه در واکنش به مهاجرت سارا خادم‌الشریعه گفت: نمی‌خواهم در مورد سارا صحبتی کنم. اجازه دهید مدتی بگذرد تا تکلیف مشخص شود. من و مبینا علی‌نسب بعد از او استاد بزرگ‌های ایران هستیم. من که غیر فعال هستم و مبینا تنها استادبزرگ زنان ایران است. من افسوس از دست رفتن این نخبه ایرانی را می‌خورم.

وی در خصوص زمزمه‌هایی که در مورد مهاجرت محمدامین طباطبایی هم شنیده می‌شود، گفت: کاملا غلط است و این اصلا صحت ندارد.

نایب رییس فدراسیون شطرنج در مورد پیگیری موضوع سربازی طباطبایی گفت: ما در فدراسیون همه پیگیری‌ها را کردیم و کار را تا دفتر مقامات تصمیم‌گیرنده رساندیم و باید دید آنجا چه خواهند کرد. ما تا آخر رفته‌ایم و بیشتر از این در توان فدراسیون، دوستان و کسانی که دلسوز ورزش هستند نیست.

او افزود: طباطبایی حداقل ۶ یا ۷ بار مقابل اسرائیل بازی نکرده است و لایق این هست که از سربازی معاف شود.

پریدر در پایان گفت: امیدوارم که قبل از رفتن نخبه‌ها به فکرشان بیفتیم بعد از آن دیگر فایده‌ای ندارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا