مدیرعامل پرسپولیس: ۱۲۰ میلیارد تومان بدهی پرداخت کردیم / از ۲۵ سال پیش، طلبکار داشتیم / ۹۰۰ هزار دلار بدهی خارجی داریم که باید پرداخت کنیم


ایسنا: «یک سال است که توفیق حضور در پرسپولیس را دارم. اگر بخواهم مشکلات را بشمارم، از همه نظر زیاد بوده ولی دست به دست هم دادیم تا ساختار باشگاه را در همه جهات مناسب کنیم و بر یک اصول، این باشگاه را استوار کنیم.» این آغاز صحبت‌های مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در نشست خبری امروزش بود. او در این نشست درباره مسائل مالی و مشکلات پیش روی باشگاه سخن گفت.

رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پس از صدرنشینی این تیم در نیم‌فصل نخست رقابت‌های لیگ برتر، در نشست خبری اظهار کرد: من از حضور اهالی رسانه تشکر می‌کنم. شاید متوجه شده باشید که من خیلی اهل مصاحبه نبودم و به این شکل نبودم که خیلی زیاد وقت را برای رسانه بگذارم. از این جهت عذرخواهی می‌کنم تا حمل بر بی‌ادبی نباشد. یک سال است که توفیق حضور در پرسپولیس را دارم. اگر بخواهم مشکلات را بشمارم، از همه نظر زیاد بوده ولی دست به دست هم دادیم تا ساختار باشگاه را در همه جهات مناسب کنیم و بر یک اصول، این باشگاه را استوار کنیم.

*‌ ساختار باشگاه را طبق شاخص‌های بورس تنظیم کردیم

او ادامه داد: وقتی پای خصوصی‌سازی وسط آمد، ما باید شاخص‌ها را رعایت می‌کردیم و از این جهت، کار ما سخت‌تر شد. ما به جایی آمدیم که ساختار درستی نداشت. بورس دارای اولویت‌هایی است که ما در ابتدای کار از آن آگاه نبودیم. در ادامه شاخص‌های بورس و سازمان خصوصی‌سازی را پیش بردیم و طبق آن ساختار باشگاه را تنظیم کردیم. توفیقی به دست آمد و توانستیم این کار را انجام دهیم. امیدوارم طوری ادامه دهیم که دچار مشکلات کمتری شویم.

* ۱۲۰ میلیارد تومان + ۹۰۰ هزار دلار بدهی

درویش افزود: اگر من از برخی مشکلات آگاه بودم، شاید به باشگاه نمی‌آمدم اما همکاران به ما کمک کردند تا بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم. از همکارانم در باشگاه تشکر می‌کنم. ما طلبکاران حقیقی و حقوقی زیادی داشتیم. ما از ۲۵ سال پیش طلبکار داشتیم و پس از رفتن باشگاه به بورس، آن‌ها آمدند و طلب خود را خواستند. پول سهام، مال مردم است و ما باید حافظ آن باشیم و طلب‌ها را پرداخت کنیم. شاید نزدیک به ۱۲۰ میلیارد تومان، بدهی از گذشته بود که آنها را پرداخت کردیم و حدود ۹۰۰ هزار دلار بدهی خارجی داریم که باید پرداخت کنیم.

* حمایت ویژه از تیم‌های پایه

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: من دوست داشتم هرکجا که می‌رفتم، تیم‌های پایه آنجا را به یک جایگاه مشخص برسانم. از روزی که به پرسپولیس آمدم، سعی کردیم با همکاران خود در تیم‌های پایه، شرایط خوبی ایجاد کنیم. دو تیم ما در رده‌های پایه، جزو تیم‌های برتر هستند و ملی‌پوشان مختلفی در تیم‌های پایه داریم. ما مجموعه درفشی‌فر را در اختیار تیم پایه قرار داریم. در گذشته تیم های پایه، زمین مشخصی نداشتند. خوشبختانه، ما ۵۰ درصد قراردادهای سال گذشته تیم‌های پایه را پرداخت کردیم. همچنین به خاطر تعامل گل‌محمدی و خلیلی، بازیکنان پایه ما وارد تیم‌های بزرگسالان شدند.

* از آقای گل‌محمدی و تیم پرسپولیس تشکر می‌کنم

درویش ادامه داد: از همه پیشکسوت‌های پرسپولیس تشکر می‌کنم. از علی پروین و محمود خوردبین تشکر می‌کنم. سعی می‌کنیم نصحیت‌های پیشکسوتان را گوش کنیم تا به موفقیت برسیم. ما سعی کردیم برای اینکه کار یاد بگیریم، از صحبت‌های بزرگ‌ترها استفاده کنیم. در این راه مشکلات بسیاری داریم و امیدوارم این مشکلات برطرف شود. در دوره‌ای که سهام واگذار می‌شد، دیدم که آقای قربان‌زاده سعی داشت مدارک مربوطه را با پرسنل هماهنگ کند و من از آقای قربان‌زاده تشکر می‌کنم. از آقای سجادی تشکر می‌کنم که همراه ما در مشکلات بوده است. ما در برخی دعاوی خود، مجبور شدیم شکایت‌های خود را در سطوح بالاتر مطرح کنیم و با آقای سجادی تماس گرفتیم تا مشکلات برطرف شود. از آقای گل‌محمدی و تیم پرسپولیس تشکر می‌کنم. ما برخی اوقات در محدودیت بودیم اما آن‌ها همکاری کردند. امیدوارم با وجود اینکه بازیکن از دست دادیم اما نشان دهیم که تیم وابسته به یک بازیکن یا ۲ بازیکن نیست.

* کارت هواداری؛ راه حل مشکل مالی پرسپولیس؟

درویش خاطرنشان کرد: ما جلسات زیادی را با سازمان صدا و سیما و مسئولان دیگر بر سر حق پخش داشتیم اما هنوز موفق به کسب حق پخش نشده‌ایم. امیدوارم یک تلاش جمعی شکل بگیرد تا از یک طریق، حق مسلم باشگاه حاصل شود. ما از اسپانسرهای خود تشکر می‌کنیم. ما برخی مشکلات داشتیم که شاید مربوط به اسپانسرها نبود اما آن‌ها به ما کمک کردند. یکی از راه‌های درآمدزایی ما، کارت هواداری است و هواداران می‌توانند پول‌های خود را در این کارت‌های هواداری داشته باشند تا بتوانیم هزینه‌های هنگفتی که به وجود آمده است را برطرف کنیم.

* تدارک حضور قدرتمند در آسیا

او درباره مساله حرفه‌ای سازی باشگاه پرسپولیس گفت: ما جلسات مختلفی داریم و امیدوارم دغدغه مردم و مشکلاتی که برایشان سال پیش به وجود آمد، تکرار نشود. باشگاه کارهای مربوطه را انجام داده است. ما دو هفته یک بار، جلسه‌ای با وزیر ورزش داشتیم تا موانع برطرف شود و تقریبا اکثر مشکلات برطرف شده است و امیدوارم بتوانیم حضور مجدد خود را در آسیا داشته باشیم و با یک تیم قدرتمند به میدان برویم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا