پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : تسنیم: رئیس هیئت فوتبال استان بوشهر مبارزه با فساد را مورد اشاره قرار داد و گفت: در این راستا برخی عوامل باشگاه‌ها ممنوع الفعالیت و چند مدرسه فوتبال استان بوشهر به علت مشکلات فنی و اخلاقی لغو فعالیت شدند.  امیرحسین محتشم ظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر […]

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: رئیس هیئت فوتبال استان بوشهر مبارزه با فساد را مورد اشاره قرار داد و گفت: در این راستا برخی عوامل باشگاه‌ها ممنوع الفعالیت و چند مدرسه فوتبال استان بوشهر به علت مشکلات فنی و اخلاقی لغو فعالیت شدند.

 امیرحسین محتشم ظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه وظیفه ذاتی هیئت فوتبال بر اساس اساسنامه، امور اجرایی و برگزاری مسابقات است اظهار داشت: بر اساس اساسنامه، ریاست هیئت فوتبال شغل محسوب نمی‌شود و در دیگر استان‌ها نیز مدیران برخی از دستگاه‌های اجرایی ریاست هیئت فوتبال را برعهده دارند .

وی امور اجرایی و برگزاری مسابقات، کشف استعدادها و توسعه و گسترش فوتبال را وظیفه ذاتی هیئت فوتبال بر اساس اساسنامه دانست و بیان کرد: تیم‌داری کردن وظیفه هیئت فوتبال نیست و سقوط و صعود تیم‌ها عملاً نتیجه عملکرد باشگاه‌ها و توان ساختاری و فنی آنها است.

رئیس هیئت فوتبال استان بوشهر اضافه کرد: در کنار سقوط برخی تیم‌های استان بوشهر صعود تیم فوتبال شاهین بندر عامری به لیگ دسته یک، تیم امید پارس جنوبی جم به لیگ برتر و تیم‌های جوانان ایرانجوان بوشهر و پارس جنوبی جم به لیگ دسته یک جوانان کشور و احیای مجدد پرسپولیس برازجان با رایزنی‌های هیئت فوتبال استان از جمله موفقیت‌های باشگاه‌های فوتبال استان بوده است.

محتشم به اقدامات منظم اجرایی هیئت فوتبال استان بوشهر پرداخت و بیان کرد: هیئت فوتبال با اجرا تقویم منظم و اصلاح برخی از امور از جمله برخی از لیگ‌های فوتبال، از جمله لیگ مدارس استان به‌صورت منطقه‌ای، زیر 13 و 15 سال و همچنین برگزاری لیگ‌های نوجوانان و جوانان در سطح لیگ برتر و دسته یک و هم‌زمانی برگزاری رقابت‌های لیگ برتر و دسته یک بزرگسالان استان و لیگ بانوان و فستیوال فوتبال بانوان حرکتی رو به جلو در توسعه و استعدادیابی برداشته است.

وی حضور موفق داوران استان بوشهر در لیگ‌های فوتبال کشور را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: انتخاب تمامی داوران بر اساس فرآیند و انجام تست‌های آمادگی جسمانی و آزمون‌های تئوری بوده است .

رئیس هیئت فوتبال استان بوشهر به اتفاقات در تیم شاهین شهرداری و شاهین تابان و حمایت‌های هیئت فوتبال استان از آنان اشاره کرد و افزود: در ابتدای فصل گذشته با رایزنی هیئت فوتبال استان با وجود اینکه وظیفه‌ در این خصوص نداشتیم اسپانسر برای حمایت از تیم شاهین شهرداری بوشهر مهیا شد که مسئولان در شورای شهر و شهرداری بوشهر اسپانسر را نپذیرفتن و در فصل گذشته در شرایط نابسامان، تیم شاهین بوشهر سقوط کرد.

محتشم ادامه داد: در برخی بازی‌ها که تیم شاهین شهرداری میزبان بود هزینه‌های اسکان و غذای داوران و ناظران مسابقات توسط هیئت فوتبال استان پرداخت شد تا در روند اجرایی مسابقه خللی وارد نشود.

وی مبارزه با فساد را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: حکم کمیته اخلاق برای چند نفر از عوامل باشگاه‌های مطرح استان صادر شده و هم اکنون آنها ضمن اینکه ممنوع الفعالیت هستند حق ورود به ورزشگاه را ندارد.

رئیس هیئت فوتبال استان بوشهر اضافه کرد: در این راستا چند مدرسه فوتبال در استان بوشهر به علت مشکلات فنی و اخلاقی با پیگیری‌ها و نظارت کمیته جوانان لغو فعالیت شدند و در این خصوص با جدیت تمام پیگیر هستیم.

محتشم، شفاف کردن تمامی پرداختی و دریافت‌های مالی از طریق یک حساب مشخص در هیئت فوتبال استان بوشهر را از دیگر برنامه‌ها در مبارزه با فساد دانست.