لالیگایی باش! – ایسنا

حواشی فراوان جواد نکونام و کادرفنی فولادی‌ها انتقادات زیادی را در پی داشته است.

به گزارش ایسنا، دیدار دو تیم فولاد و پرسپولیس در حالی با پیروزی فولادی‌ها به پایان رسید که حاشیه‌های فراوانی داشت. پرسپولیسی‌ها نسبت به شکل بازی و واکنش کادر فنی فولاد در بیرون از زمین به شدت معترض بودند و از جواد نکونام انتقاد کردند.  

نکونام در این دیدار از سوی داور بازی اخراج شد. کاپیتان لالیگایی و سابق تیم ملی طی فصول اخیر با انتقادات زیادی از سوی مربیان و خانواده فوتبال روبرو شده است.

راه پیروزی؛ فشار روی داور و شلوغ کاری در کنار زمین

به طور مثال در دیدار دو فصل قبل فولاد و استقلال، حاشیه‌های مشابه رخ داده بود و محمود فکری در این خصوص عنوان کرد «اتفاقات خارج از زمین در بازی با فولاد ما را اذیت کرد. ماهیت کادر فنی فولاد مشخص شد که چه کاری انجام می‌دهد.»

همچنین دو فصل پیش دو تیم پرسپولیس و فولاد به مصاف هم رفته بودند که درگیری کادرفنی دو تیم با هم حواشی زیادی داشت. آنالیزور سرخپوشان نسبت به رفتار نیمکت نشینان فولاد واکنش نشان داد و عنوان کرد که «کادر فنی فولاد، تیم داوری را تحت تاثیر قرار می‌دهند.»

حمید مطهری در نشست خبری به «نیمکت‌های شلوغ‌کار برخی تیم‌های لیگ برتری» اشاره و انتقاد کرد و البته گفته بود که «منظورش تیم فولاد نیست.» هاشمی‌نسب هم به بقیه تاخت و آن‌ها را متهم به مظلوم‌نمایی کرد و حتی گفت در چند بازی مثل بازی استقلال و ذوب‌آهن، «کادر فنی پرسپولیس کنار زمین شلوغکاری کردند.»

علی علیزاده، معاون باشگاه مس رفسنجان پس از تساوی این تیم مقابل فولاد در هفته پنجم لیگ بیست‌ودوم عنوان کرد: «از گرشاسبی و نکونام بیشتر از این توقع داشتم. فولاد بازی را خراب کرد. به پای بازیکن ما لگد زدند و مربی‌شان به شکم مربی ما لگد زد. مگر می‌شود لیدرشان به زمین بیاید و با بی‌ سیم به بازیکن ما بزند؟ به ما فحاشی کردند و کار قشنگی انجام ندادند و مهمان نوازی نکردند.»

در دیدار سپاهان و فولاد نیز در حالی که تیم سپاهان بازی هجومی را در دستور کار داشت و فشار را روی دروازه فولاد خوزستان افزایش داده بود، یک هوادار وارد چمن ورزشگاه فولادشهر شد و با ایجاد اختلال در بازی، تمرکز هجومی بازیکنان سپاهان را بر هم زد و سپس باعث ایجاد وقفه در مسابقه شد.

این اتفاق در هفته گذشته‌اش نیز با شباهت بسیار زیاد، درست در دقایقی که فولاد در دیدار تراکتور از حریف خود جلو بود و نیاز به حفظ برتری داشت رخ داد و بازی را مختل کرد. تکرار این حاشیه برخی شائبه‌ها را مطرح می‌کند. باشگاه سپاهان اعلام کرد ورود مشکوک یک هوادار به زمین در دیدار مقابل فولاد خوزستان پیگیری می‌کند و به این مساله وارد می‌شود.

لالیگایی باش!

حواشی کنار زمین بیش از پیش، هواداران را از لذت فوتبال دور کرده است. یحیی گل محمدی در بازی تیمش مقابل فولاد عنوان کرد: اتفاقاتی که در طول ۹۰ دقیقه افتاد حال آدم را از فوتبال بد می‌کند. اسم این بازی را می‌توان فوتبال گذاشت؟ نتوانستیم فوتبال خوبی بازی کنیم. آن‌ها هم فوتبال بازی نمی‌کردند و ما هم با توجه به شرایطی که وجود داشت، سعی کردیم بازی بلند انجام دهیم. این بازی اصلا فوتبال نبود. نمی‌دانم فوتبال خوزستان این شکلی بود یا نه؟ من ۳ سال در این تیم بازی کردم. این استان این‌قدر استعداد دارد که احتیاجی به این حواشی و کارها ندارد. اتفاقاتی افتاد که حتی داور هم تحت تاثیر قرار گرفته بود. تن و بدن داور می‌لرزید.   

فشار روی داور و شلوغ کاری در کنار زمین بارها از سوی نیمکت فولاد تکرار شده است. رفتاری که به برگزاری یک دیدار حرفه‌ای فوتبال آسیب می‌زند. شاید بهتر باشد جواد نکونام از دوران فوتبالش در لالیگا الگو بگیرد و شیوه رفتاری و حرفه‌ای مربیان بزرگ در لیگ اسپانیا را در کار خود بگنجاند!

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا