سهمیه بازیکنان خارجی مشخص شد


هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال تعداد بازیکنان خارجی بیست و سومین دوره لیگ برتر فوتبال را مشخص کرد که از ۳+۱ به ۶+۱ افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال روز جمعه از موافقت هیات رئیسه سازمان لیگ با افزایش سهمیه بازیکنان خارجی باشگاه‌های لیگ برتری خبر داد. همچنین این قانون پس از تصویب در هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال باید در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مصوب شود.

در همین راستا پیگیری‌های خبرنگار ایسنا مشخص کرد که قرار است سهمیه‌ بازیکنان خارجی از ۴ بازیکن خارجی (شامل یک بازیکن با ملیت آسیایی) به ۷ بازیکن خارجی (شامل یک بازیکن با ملیت آسیایی) افزایش پیدا کند.

این قانون در شرایطی تغییر می‌کند که در فصل ۲۴-۲۰۲۳ لیگ قهرمانان آسیا هم تعداد مجاز بازیکنان خارجی افزایش یافته است. در آیین‌نامه فصل جدید این رقابت‌ها محدودیتی در ثبت بازیکن خارجی وجود ندارد اما از بین آن‌ها، تنها ۶ بازیکن با ملیت خارجی و یک بازیکن با ملیت آسیایی شامل یک بازیکن با ملیت آسیایی می‌توانند در لیست ۲۳ نفری هر بازی حضور داشته باشند.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال علت این تصمیم را افزایش بی‌رویه بازیکنان داخلی و کنترل بازار در فصل نقل و انتقالات بیان کرده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا هم از امسال قانون استفاده از بازیکنان خارجی را از ۳+۱ به ۶+۱ افزایش داده است و تیم‌های آسیایی با قدرت و کیفیت بالاتری در مسابقات فصل آینده حضور خواهند داشت.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا