تیم‌ ملی دانمارک در فینال مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان با شکست فرانسه قهرمان شد.  به گزارش ایسنا، مرحله فینال مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان امروز ۹ بهمن میان دو تیم دانمارک و فرانسه انجام شد که در پایان دانمارک توانست با نتیجه ۳۴ بر ۲۹ پیروز و قهرمان این مسابقات شود.  این سومین طلای […]


تیم‌ ملی دانمارک در فینال مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان با شکست فرانسه قهرمان شد. 

به گزارش ایسنا، مرحله فینال مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان امروز ۹ بهمن میان دو تیم دانمارک و فرانسه انجام شد که در پایان دانمارک توانست با نتیجه ۳۴ بر ۲۹ پیروز و قهرمان این مسابقات شود. 

این سومین طلای دانمارک در سه دوره اخیر این رقابت‌ها است. آنها در قهرمانی جهان ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ نیز فاتح این مسابقات بودند. همچنین دانمارک ۳ نقره و یک برنز نیز از این‌مسابقات در کارنامه خود دارد.

فرانسه پیش از این دوره ۶ طلا، یک نقره و ۴ برنز این مسابقات را کسب کرده بود و حالا این دومین نایب قهرمانی آنها در سال‌های حضورشان در این مسابقات است.

در این روز در دیدار رده‌بندی نیز تیم‌های ملی اسپانیا و سوئد مقابل یکدیگر به میدان رفتند که اسپانیا توانست با نتیجه ۳۹ بر ۳۶ پیروز شود و مدال برنز را به خانه ببرد. 

*نتایج دیدارهای روز آخر مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان یکشنبه ۹ بهمن:

آلمان ۲۸ – نروژ ۲۴

مصر ۳۶- مجارستان ۳۵

اسپانیا ۳۹ – سوئد ۳۶

دانمارک ۳۴- فرانسه ۲۹

بیست و هشتمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان از ۲۱ دی به میزبانی مشترک لهستان و سوئد آغاز و امروز با قهرمانی دانمارک به پایان رسید. فرانسه دوم و اسپانیا سوم‌ شدند. در این رقابت‌ها ۳۲ تیم حضور داشتند. 

تیم ملی هندبال مردان ایران در مرحله گروهی این رقابت‌ها با برد شیلی و شکست مقابل اسپانیا و مونته‌نگرو برای اولین بار در تاریخ هندبال ایران به مرحله اصلی صعود کرد. ملی‌پوشان در مرحله اصلی مقابل اسلوونی، فرانسه و لهستان شکست خوردند و در نهایت در رده بیست و چهارم مسابقات قرار گرفتند.

*رده‌بندی نهایی تیم‌های حاضر در مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان ۲۰۲۳:

۱- دانمارک

۲- فرانسه

۳- اسپانیا

۴- سوئد

۵- آلمان 

۶- نروژ

۷- مصر

۸- مجارستان

۹- کرواسی

۱۰- اسلوونی

۱۱- صربستان

۱۲- ایسلند

۱۳- پرتغال

۱۴- هلند

۱۵- لهستان

۱۶- بحرین

۱۷- برزیل

۱۸- مونته‌نگرو

۱۹- آرژانتین

۲۰- آمریکا

۲۱- بلژیک

۲۲- قطر

۲۳- کیپ‌ورد

۲۴- ایران

۲۵- تونس

۲۶- شیلی

۲۷- مقدونیه شمالی

۲۸- کره‌جنوبی

۲۹- عربستان

۳۰- مراکش

۳۱- الجزایر

۳۲- اروگوئه

انتهای پیام