“تایسون آسیا” از ضعف بوکس ایران می‌گوید


ستاره تیم ملی بوکس ایران گفت: متاسفانه در ایران مسابقات تدارکاتی کافی نداریم تا به شرایط ایده‌آل برسیم.

میثم قشلاقی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شرایط فعلی خود بعد از پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت، توضیح داد: الان نزدیک به یک سال است که از عمل من می‌گذرد و خدا را شکر در حال حاضر وضعیت خوبی دارم. با قدرت تمرین می‌کنم تا به شرایط ایده‌آل قبل از مصدومیت برسم.

او درباره تاثیرات منفی مصدومیت خود روی عملکردش در مسابقات قهرمانی آسیا نیز گفت: شک نکنید که یکی از دلایل اصلی عدم کسب مدال من در قهرمانی آسیا، همین مصدومیت از ناحیه کتف بود که روی آمادگی من تاثیر گذاشت.

قشلاقی که به او لقب تایسون بوکس آسیا را داده‌اند، در ادامه گفت: من برای حضور در قهرمانی آسیا کلا دو ماه تمرین بوکس کردم که کافی نیست. نمی‌دانم چرا متاسفانه در کشور ما مسابقه کم است و نمی‌توانیم در مسابقات تدارکاتی زیادی با تیم‌های خارجی شرکت کنیم تا سطح ملی پوشان بالا بیاید.

دارنده مدال نقره آسیا تصریح کرد: مجبور شدم بدون آمادگی ۱۰۰ درصدی در قهرمانی آسیا شرکت کنم و به حریفی از کشور میزبان خوردم که خیلی قدرتمند کار کرد. او با بردن همه مدعیان از کشورهایی مثل ازبکستان و قزاقستان طلا گرفت.

او درباره تغییرات در کادرفنی تیم ملی و انتخاب نهرودی به عنوان سرمربی نیز گفت: وضعیت کلی تیم خوب است. به هر حال آقای نهرودی ۴۰ سال در بوکس بوده و در این دو هفته اردو خوشبختانه نکات قابل توجه و مهمی را از ایشان یاد گرفته‌ایم. امیدوارم روند خوبی طی شود.

ملی‌پوش بوکس در پایان نیز گفت: خوشبختانه الان شرایط اردوها مناسب است و من شخصا همه تلاشم را می‌کنم تا بهترین نتیجه را در مسابقات قهرمانی جهان بگیرم. امیدوارم همه چیز خوب پیش برود.

او درباره شرایط فدراسیون نیز گفت: در جایگاهی نیستم که راجع به این موارد صحبت کنم، اما امیدوارم بهترین اتفاق رخ دهد.

به گزارش ایسنا، میثم قشلاقی، در اولین حضور خود در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ به میزبانی امارات، موفق به کسب مدال نقره و گرفتن لقب تایسون آسیا، از کنفدراسیون آسیا (ASBC) شد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا