آفتاب‌‌نیوز : کریستیانو رونالدو در فصل جاری لیگ حرفه‌ای عربستان بیشتر از تعداد بازی‌های النصر، گل به ثمر رسانده و این مساله با ورود چندین ستاره اروپایی به لیگ عربستان کاملا محرز شده و به سلطه او در این لیگ فوتبالی کمک کرده است. مرد پرتغالی در مجموع ۱۲ بازی برای النصر ۱۳ گل و […]


آفتاب‌‌نیوز :

کریستیانو رونالدو در فصل جاری لیگ حرفه‌ای عربستان بیشتر از تعداد بازی‌های النصر، گل به ثمر رسانده و این مساله با ورود چندین ستاره اروپایی به لیگ عربستان کاملا محرز شده و به سلطه او در این لیگ فوتبالی کمک کرده است.

مرد پرتغالی در مجموع ۱۲ بازی برای النصر ۱۳ گل و هفت پاس گل به نام خود ثبت کرده است. CR۷ در ۳۸ سالگی به معنای واقعی کلمه ثابت کرده که «سن تنها یک عدد» است.

با احتساب این تعداد گل، مجموع گل‌های او از زمان کوچ به خاورمیانه و پس از فسخ قرارداد با منچستریونایتد، به ۳۰ گل و ۱۱ پاس گل در ۳۶ و مجموع ۳هزار و ۲۵۷ دقیقه بازی رسیده است.

این آمار همان آماری است که او در طول دوران حرفه‌ایش در تیم‌های منچستریونایتد (دو دوره)، رئال مادرید و یوونتوس به ثبت رساند. البته صرف نظر از دوران شروع فوتبالش در اسپورتینگ لیسبون که هنوز جوان‌تر از آن بود که بتواند چنین آماری را ثبت کند.

آمار چشمگیر رونالدو

آمار و ارقام کلی دوران فوتبال حرفه‌ای رونالدو در مجموع به رقم شگفت‌انگیز ۷۳۱ گل در ۹۸۵ بازی رسیده است. آماری که به خودیِ خود برای آنکه او را در بین بهترین‌های جهان قرار دهد، کفایت می‌کند. این آمار زمانی شگفت‌انگیزتر می‌شود که بدانیم او در مجموع ۲۳۴ پاس گل نیز به ثبت رسانده است. این یعنی ۹۶۵ گل و پاس گل در ۹۸۵ بازی؟!

برای روشن‌تر شدن موضوع بهتر است بدانیم که اگر یک بازیکن به طور میانگین به ازای هر فصل ۵۰ گل به ثمر برساند، تقریبا ۲۰ سال طول می‌کشد که به آمار رونالدو برسد و در صورت به ثمر رساندن ۲۰ گل به ازای هر فصل، به حدود نیم قرن زمان برای رسیدن به آمار رونالدو نیاز دارد.

به آمار رونالدو، ۱۲۸ گل و ۴۶ پاس گل در ۲۰۵ بازی برای تیم ملی پرتغال (مجموعا ۱۶هزار دقیقه) را نیز اضافه کنید. مرد پرتغالی ۱۴۲ مورد از مجموع ۱۷۴ گل و پاس گل را در رقابت‌های معتبری همچون جام جهانی، یورو یا انتخابی تورنمنت‌ها به نام خود ثبت کرده است!

با این تفاصیل، تعجبی هم ندارد که او در دوران حرفه‌ای خود ۳۰ جام باشگاهی از جمله پنج جام لیگ قهرمانان اروپا را تصاحب کرده باشد. او همچنین حدفاصل سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۷، پنج بار توپ طلا را به خانه برد.

در حال حاضر صرف نظر از تحسین‌برانگیز بودن رونالدو و آمارش، شاید بیشتر از هر کسی تیم فوتبال پرسپولیس را بترساند. سرخپوشان پایتخت در هفته پنجم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا سه‌شنبه- ۶ آذرماه- از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه در «مرسل پارک»، ورزشگاه خانگی النصر به مصاف این تیم عربستانی خواهد رفت و برای صعود به امتیاز این دیدار نیاز مبرم دارد.