آفتاب‌‌نیوز : روز نخست بازی‌های آسیایی هانگژو در حال برگزاری است و نمایندگان ایران در رشته‌های مختلف مسابقه خواهند داد. قایقرانی چراغ کاروان را روشن کرد و ایران در رویینگ دونفره سنگین وزن زنان به مدال نقره رسید. نتایج نمایندگان ایران در روز نخست به شرح زیر است: قایقرانی در فینال A رویینگ دونفره سنگین‌وزن […]


آفتاب‌‌نیوز :

روز نخست بازی‌های آسیایی هانگژو در حال برگزاری است و نمایندگان ایران در رشته‌های مختلف مسابقه خواهند داد. قایقرانی چراغ کاروان را روشن کرد و ایران در رویینگ دونفره سنگین وزن زنان به مدال نقره رسید.

نتایج نمایندگان ایران در روز نخست به شرح زیر است:

قایقرانی

در فینال A رویینگ دونفره سنگین‌وزن زنان، قایق ایران با ترکیب مهسا جاور و زینب نوروزی زمان ۷ دقیقه، ۱۷ ثانیه و ۸ صدم ثانیه را ثبت کرد و به مدال نقره رسید.

در فینال A رویینگ دونفره سبک وزن زنان قایق ایران با ترکیب نازنین ملایی و کیمیا زارعی زمان ۷ دقیقه، ۱۷ ثانیه و ۹۰ صدم ثانیه را ثبت کرد و چهارم شد و به مدال نرسید. 

در فینال A رویینگ دونفره سنگین‌وزن مردان، قایق ایران با ترکیب امیرحسین محمودپور و رضا قهرمانی زمان ۶ دقیقه، ۳۴ ثانیه و ۲ صدم ثانیه را ثبت کرد و چهارم شد.

ووشو

احسان پیغمبری نماینده ایران در بخش تالو در رده دهم ایستاد.

تیراندازی

 در ماده تفنگ بادی زنان، سه نماینده ایران فینالیست نشدند. در مرحله مقدماتی، شرمینه چهل‌امیرانی یازدهم، الهه احمدی هفدهم و نجمه خدمتی سی‌و هشتم شدند.

تکواندو (پومسه)

مرتضی زنده‌دل در مرحله یک شانزدهم حذفی مقابل مایونگ ژونگ از چین تایپه شکست خورد و از صعود به مرحله بعد بازماند.

امتیاز زنده‌دل بود ۷.۹۱۰ را ثبت کرد و امتیاز حریفش ۷.۹۲۰ بود.

مرجان سلحشوری در مرحله یک شانزدهم حذفی با امتیاز ۷.۷۲۰ مقابل هو دوی تران از ویتنام پیروز شد و به مرحله یک هشتم نهایی رفت.

والیبال ساحلی

در مرحله یک هشتم نهایی، تیم ایران ب با ترکیب عباس پورعسگری و علیرضا آقاجانی برابر تایلند ب با نتیجه دو بر صفر و با امتیازات ۲۱ بر ۱۵ و ۲۱ بر ۱۵ پیروز شد. تیم ب ایران به جمع هشت تیم برتر بازی‌ها راه پیدا کرد.

شنا

متین سهران در پایان مرحله گروهی ماده ۲۰۰ متر مختلط انفرادی با زمان ۲ دقیقه و ۵ ثانیه ۸۷ صدم ثانیه چهاردهم شد و به فینال راه پیدا نکرد.

رکورد ایران پیش از این متعلق به سعید آشتیانی با رکورد ۲ دقیقه و ۵ ثانیه ۹۶ صدم ثانیه بود و سهران آن را را ارتقا داد و بنام خود ثبت کرد.

هومر عباسی در پایان مرحله گروهی ماده ۱۰۰ متر کرال پشت، زمان ۵۸ ثانیه و ۲۰ صدم ثانیه را ثبت کرد و هجدهم شد. نماینده ایران از صعود به مرحله فینال بازماند.

سامیار عبدلی در پایان مرحله گروهی ماده ۱۰۰ متر آزاد، زمان ۵۰ ثانیه و ۹۲ ثانیه را ثبت کرد و شانزدهم شد. عبدلی از صعود به مرحله فینال بازماند.

جودو

وزن ۶۶ کیلوگرم: ابوالفضل محمودی در مرحله یک شانزدهم مقابل کمسونگ ری از کره شمالی شکست خورد.

هندبال

تیم ملی هندبال مردان ایران در اولین دیدار خود از مرحله گروهی مقابل مغولستان به پیروزی پرگل رسید.

تیم ایران با نتیجه ۵۰ بر ۱۶ به برتری رسید.

جدول مدالی کاروان ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو:

رتبه کشور طلا نقره برنز
۱ چین ۱۰ ۰ ۱
۲ هنگ‌کنگ ۱ ۰ ۰
۳ هند ۰ ۳ ۱
۳ ازبکستان ۰ ۳ ۱
۵ ژاپن ۰ ۲ ۰
۶ اندونزی ۰ ۱ ۳
۷ کره‌جنوبی ۰ ۱ ۱
۸ ایران ۰ ۱ ۰
۹ مغولستان ۰ ۰ ۱
۹ تایلند ۰ ۰ ۱
۹ ماکائو ۰ ۰ ۱