آرنولد: اولین هدف استرالیا قهرمانی در جام ملت‌هاست


گراهام آرنولد اولین هدف خود را روی نیمکت استرالیا قهرمانی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ دانست.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، تیم ملی فوتبال استرالیا در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر موفق شد برای دومین‌بار در تاریخ حضورش در این رقابت‌ها از مرحله گروهی صعود کند. عملکرد خوب استرالیایی‌ها در جام جهانی ۲۰۲۲، رضایت فدراسیون فوتبال این کشور را به همراه داشته است و بر این اساس گراهام آرنولد چهار سال دیگر روی نیمکت استرالیا ابقا شد.

گراهام آرنولد در اولین نشست خبری خود بعد از ابقا روی نیمکت تیم ملی استرالیا گفت: عملکرد ما در جام جهانی قطر خوب بود ولی این فقط یک شروع است. قطر یک دستاورد فوق‌العاده بود اما چیزهای بیش‌تری در راه است و من واقعاً به این باور دارم.

آرنولد، مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال استرالیا که دو عنوان قهرمانی در لیگ این کشور را به عنوان سرمربی کسب کرد، گفت که از تمایل تیم‌های اروپایی و تیم‌های ملی در خاورمیانه چشم‌پوشی کرده است تا در تیم ملی استرالیا بماند. او در این زمینه گفت: من می‌خواهم به استرالیا کمک کنم. 

اولین وظیفه او آماده‌سازی استرالیا برای جام ملت‌های آسیا در قطر خواهد بود. استرالیا در سال ۲۰۱۵ عنوان قهرمانی قاره را در زمین خود به دست آورد اما تحت هدایت آرنولد در یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ حذف شد.

وی گفت: اولین قدم رفتن به جام ملت‌های آسیا برای موفقیت و قهرمانی در آن است. دوم، جواز حضور مستقیم برای جام جهانی است چون واقعاً نمی‌خواهم دوباره به مرحله پلی‌آف بروم و سوم، دستیابی به بیش از آنچه در جام جهانی قبل انجام دادیم. موفقیت یک شبه و بدون برنامه‌ریزی حاصل نمی‌شود. آماده‌سازی و برنامه‌ریزی باید بی‌نقص باشد. 

استرالیا یکی از تیم‌های حاضر در جام ملت‌های آسیا و از رقیبان ایران در این رقابت‌هاست. این رقابت‌ها پیش از این قرار بود در خرداد ماه برگزار شود اما به دلیل انصراف چین از میزبانی، در قطر برگزار خواهد شد که تاریخ برگزاری آن در پاییز یا زمستان سال آینده است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا