گرفتن نمره 8 در آیلتس موفقیتی بزرگ است و برای کسب این نمره باید موارد خاصی را در نظر داشته باشید. برای به دست آوردن نمره 8 در لیسنینگ و ریدینگ باید 89٪ نمره را کسب کنید. از آنجایی که ریدینگ و لیسنینگ آیلتس هر کدام 40 سؤال دارند، برای به دست آوردن بند 8 […]

گرفتن نمره 8 در آیلتس موفقیتی بزرگ است و برای کسب این نمره باید موارد خاصی را در نظر داشته باشید.

برای به دست آوردن نمره 8 در لیسنینگ و ریدینگ باید 89٪ نمره را کسب کنید. از آنجایی که ریدینگ و لیسنینگ آیلتس هر کدام 40 سؤال دارند، برای به دست آوردن بند 8 باید حداقل به 36 سؤال از هر کدام پاسخ دهید.

در حالی که در اسپیکینگ و رایتینگ آیلتس تنها با نمراتی که کسب می‌کنید سنجیده نمی‌شوید، بلکه در هر یک از بخش‌ها معیارهای خاصی وجود دارد و شما باید الزامات این معیارها را برآورده کنید.

برای کسب نمره 8 در آزمون آیلتس مواردی وجود دارد که باید آن‌ها را بدانید. این موارد را می‌توانید با شرکت در دوره آیلتس تقویت کنید. در ادامه نکات ضروری در هر بخش را مرور می‌کنیم.

لیسنینگ آیلتس

برای دستیابی به نمره 8 در بخش لیسنینگ آیلتس نکات کمی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

همیشه به نکات و ترفندها وابسته نباشید

نکات و ترفندهای لیسنینگ را در ذهن داشته باشید اما به‌طور کامل به آن وابسته نباشید. به‌جای اینکه وقت خود را صرف تمرکز بر نکات و ترفندها کنید، از آن زمان برای مطالعه و آمادگی آزمون آیلتس استفاده کنید. تنها راه دستیابی به نمره 8 در آزمون آیلتس، کار و زحمت برای آن است.

هر روز به زبان انگلیسی گوش دهید

این موضوع نکته مهمی است، چراکه با گوش‌دادن چندین‌باره به چیزهای مشخص به‌راحتی آن را درک می‌کنید و نیز مهارت شنیداری شما بهبود می‌یابد.

اگر هر روز به زبان انگلیسی گوش دهید، نه‌تنها تلفظ‌های مختلف زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید، بلکه درک می‌کنید کدام کلمه را می‌توان در ساختار جمله استفاده کرد.

وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که به شما در بهبود مهارت‌های شنیداری کمک می‌کنند و منابع زیادی در اختیار شما قرار می‌دهند.

به‌طور مؤثر گوش دهید

هنگام گوش‌دادن به منبع مشخص، تلاش کنید تمرکز کامل داشته باشید تا چیزی را از دست ندهید.

از آنجایی که در آزمون شنیداری تنها یک بار صوت آزمون پخش می‌شود، باید به‌طور کامل تمرکز داشته باشید تا تلفظ‌های واژگان را درک کنید.

دقت در گوش‌دادن، به بهبود واژگان و گرامر شما کمک می‌کند که این نکته در آزمون آیلتس بسیار مهم است.

استراتژی بسازید

برای ارائه پاسخ کامل، باید استراتژی یا ساختاری مناسب داشته باشید که از آن پیروی کنید.

با داشتن استراتژی مناسب با اعتمادبه‌نفس در آزمون آیلتس شرکت می‌کنید. همچنین خواهید دانست که چگونه مراحل را یکی پس از دیگری طی کنید.

تمرین

تمرین تنها چیزی است که به شما کمک می‌کند تا امتیاز بند مطلوب خود را به دست آورید. باید تمرین کنید تا زمانی که به زبان خود کاملاً مطمئن شوید.

تمرین روش مناسبی است که زمان خود را به‌طور کامل در آن سرمایه‌گذاری کنید. زمانی که برای تمرین دروس صرف کرده‌اید به‌هیچ‌وجه هدر نخواهد رفت. اطمینان حاصل کنید که تمام نمونه‌های موجود آیلتس را تمرین کرده‌اید.

دقت کنید که زمان را مطابق با زمان واقعی آزمون آیلتس تنظیم کنید تا در مدیریت زمان نیز مهارت کسب کنید و بدین ترتیب نگرانی و استرس خود را مهار می‌کنید.

ریدینگ آیلتس

برای دستیابی به نمره بند 8 در بخش ریدینگ آزمون آیلتس به چند نکته زیر را دقت کنید:

سطح خوبی از مهارت ریدینگ

برای رسیدن به نمره 8، باید در مهارت ریدینگ عالی باشید و برای این کار باید تعداد زیادی کتاب، مجله و روزنامه بخوانید تا زبان انگلیسی را بهبود بخشید.

برای این کار، شما باید بیشتر روی بهبود گرامر و دایره لغات خود تمرکز کنید؛ سعی کنید رابطه بین دو جمله را بدانید و همچنین باید از کلمات کلیدی ارائه شده در متن به‌درستی استفاده کنید.

پاسخ در خود سؤال خواهد بود

این بدان معناست که اگر شما سؤال را به‌خوبی درک کنید، پاسخ به آن سؤال آسان‌تر خواهد بود. بهتر است پیش از نوشتن پاسخ، متن و سؤالات را مرور کنید. در ابتدا 5 دقیقه به خود فرصت دهید تا برای پاسخ آماده شوید.

تفاوت را بدانید

شما باید تفاوت بین skimming و scanning در آزمون ریدینگ را درک کنید.

Skimming به‌معنای مرور سریع متن و دریافت نمای کلی از آن است. باید این توانایی را داشته باشید که با نگاهی به‌عنوان یا مرور سریع متن، ایده‌ای کلی درباره متن بگیرید.

Scanning هم به این معنی است که کلیدواژه‌های مهم را انتخاب کنید و در مورد آن با جزئیات توضیح دهید.

اگر هر دوی این مهارت‌ها را داشته باشید به‌راحتی زمان را مدیریت می‌کنید و نیز در آزمون آیلتس امتیاز خوبی کسب می‌کنید.

برای یک سؤال بیشتر از یک دقیقه وقت نگذارید

اگر پاسخ سؤالی مشخص را نمی‌دانید، زمان زیادی برای آن نگذارید؛ صرف‌نظر کنید و به سؤال بعدی بروید.

این فرصت را خواهید داشت که در پایان زمان این بخش و در زمان اضافی داده‌شده برگردید و به پاسخ فکر کنید.  مهم است که زمان خود را به‌خوبی مدیریت کنید.

اگر در قسمت اول گیر کنید، در نهایت نمره‌های زیادی از دست خواهید داد، چراکه محدودیت زمانی برای پاسخ به سؤالات تنها 40 دقیقه خواهد بود و توصیه می‌شود تنها یک دقیقه یا حتی کمتر از آن برای پاسخ به هر پرسش وقت بگذارید.

واژگان مختص برای موضوعات خاص را مطالعه کنید

در ریدینگ، بخش واژگان نقش مهمی دارد و دایره واژگان برای موضوعات مختلف متفاوت خواهد بود؛ بنابراین باید در هنگام مطالعه واژگان دقت داشته باشید.

اگر نمونه‌های ریدینگ زیادی تمرین کرده‌اید، ممکن است با موضوعاتی مواجه شوید که تکرار می‌شوند و در کنار آن واژگان نیز تکرار می‌شوند.

وقت گذاشتن روی این‌ها هرگز بی‌نتیجه نخواهد بود، چراکه اگر همین موضوع در آزمون آیلتس شما بیاید، به‌خوبی برای آن آماده‌اید.

 

 

رایتینگ آیلتس

در این بخش رایتینگ آیلتس، عملکردتان بر اساس معیارهای خاص نمره‌دهی می‌شود. چهار معیار وجود دارد که امتیاز 8 را برای شما به ارمغان می‌آورد. در ادامه به این معیارها می‌پردازیم:

دستیابی به تسک / پاسخ

ممتحن باید ایده‌هایی که در متن و نوشته خود توضیح می‌دهید، درک کند. تنها در این صورت است که نمره 8 دریافت می‌کنید.

اگر زبان انگلیسی شما عالی باشد و ایده‌ها را با جزئیات توضیح دهید قطعاً نمره 8 را می‌گیرید.

همچنین باید متنی حداقل 150 کلمه‌ای برای task 1 و متنی 250 کلمه‌ای برای task 2 بنویسید.

معیار انسجام و پیوستگی

در این معیار، ممتحن انتظار پاسخی را خواهد داشت که به‌راحتی قابل خواندن باشد و شما باید در ارائه پاسخ کامل توانا باشید.

علاوه بر این، باید پاراگرافی با محتوای منحصر‌به‌فرد داشته باشید تا امتیاز بند 8 را به دست آورید.

منبع واژگان

اگر می‌خواهید نمره بند 8 بگیرید، باید به دامنه وسیع واژگان مورد انتظار ممتحن نیز فکر کنید. او از شما انتظار دارد در عبارات و در متن خود از کلمات با سطح بالا استفاده کنید.

اما اگر لغات سطح بالا را می‌دانید اما نمی‌دانید که از این چنین کلمات به‌درستی استفاده کنید، مطالعه این کلمات بیهوده است. بنابراین اگر می‌خواهید نمره 8 بگیرید باید این موارد را در نظر داشته باشید.

حدود دستوری و دقت

شما باید مطمئن شوید که در حین نوشتن متن، اشتباه بزرگی انجام ندهید، اگرچه اشتباهات جزئی خوب است.

ممتحن همچنین بررسی می‌کند که آیا گرامر مورد استفاده در جمله و ساختاربندی جمله مناسب است یا خیر.

برای کسب بند 8 گرامر مورد استفاده شما باید عالی باشد و جمله باید منحصربه‌فرد به نظر برسد.

اسپیکینگ آیلتس

در اسپیکینگ آیلتس نیز همچون رایتینگ، عملکرد شما بر اساس چهار معیار سنجیده می‌شود که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

معیار روانی و انسجام

در بخش اسپیکینگ آیلتس باید بتوانید بدون تأمل و با اعتمادبه‌نفس صحبت کنید.

در بخش اسپیکینگ تسلط شما به زبان انگلیسی بیشتر سنجیده می‌شود و اگر شما روان و بدون لکنت صحبت کنید، شانس کسب نمره 8 را خواهید داشت.

منبع واژگانی

ممتحن از شما انتظار دارد که در حین توضیح از چند کلمه پیچیده استفاده کنید. البته باید این توانایی را داشته باشید که معنای این کلمات پیچیده را توضیح دهید.

اگر در حین صحبت‌کردن از اصطلاحات زبانی استفاده کنید و نیز معنای موردنظرتان را از به کار بردن آن توضیح دهید، ممکن است ممتحن تحت‌تأثیر قرار گیرد.

اگر در مورد موضوع داده شده روان صحبت کنید و بدون اینکه در مورد توضیحات زیاد فکر کنید، ممتحن متوجه می‌شود که شما در مورد موضوع دانش و آگاهی دارید و ممکن است به شما نمره 8 بدهد.

حدود دستوری و دقت

در این معیار، ممتحن بررسی خواهد کرد که آیا صحبت‌کردن شما به شیوه‌ای ساختارمند است یا خیر.

اگر در رایتینگ آیلتس عالی نباشید می‌توانید به نحوی آن را مدیریت کنید اما اسپیکینگ آیلتس و روان صحبت‌کردن برای غیربومی‌زبانان انگلیسی، چالش و مهارت مهمی است.

تلفظ

اگر داوطلب بدون مکث و روان صحبت کند و به‌طور کامل تمام واژگان پیچیده را تلفظ کند، شانس بالایی برای کسب نمره بند بالا دارد.

 

 

بهترین راه برای کسب نمره بند 8 آیلتس

علاوه بر رعایت نکات مهمی که تا اینجا گفته شد، نکته مهم دیگری نیز وجود دارد. ممکن است به‌تنهایی و بدون گذراندن دوره آموزش آیلتس کسب آیلتس 8 دشوار باشد.

بدون تردید اولین پرسشی که در ذهن شما شکل می‌گیرد چگونگی یافتن دوره‌های حرفه‌ای و تخصصی آیلتس است. ما کارآمدترین دوره آمادگی برای آزمون آیلتس را به شما معرفی می‌کنیم.

دوره‌های آیلتس دبستان ترجمیک، با آگاهی از اهمیت بالای آزمون آیلتس، بالاترین کیفیت آموزشی را به شما ارائه می‌دهد.

دبستان ترجمیک، دوره‌های آیلتس را با همراهی جمعی از بهترین مدرسان، برگزار می‌کند.

اگر شما نگران هستید و با استاد هر بخش دوره‌های آیلتس دبستان ترجمیک آشنایی ندارید، رزومه کاری و تحصیلی ایشان به‌راحتی در دسترس است. شما می‌توانید رزومه استاد را به‌دقت بررسی کنید و با اطمینان خاطر بیشتر در دوره‌های دبستان ترجمیک ثبت‌نام کنید.

دبستان ترجمیک این امکان را فراهم کرده است که شما بدون دغدغه پیش از ثبت‌نام در هر دوره، با محتوای کامل هر جلسه آشنا شوید و پس از آن ثبت‌نام کنید.

یکی از مهم‌ترین مزیت این دوره‌ها این است که تمامی دوره‌های آیلتس دبستان ترجمیک به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود و این امکان برای شما در برنامه‌‌ریزی مطالعاتی یک مزیت محسوب می‌شود.

مزیت دیگر دوره‌های آیلتس دبستان ترجمیک ضبط تمام جلسه‌هاست. در صورتی که امکان شرکت در جلسه‌ها را نداشتید، فایل ضبط‌شده کلاس در دسترس شما خواهد بود.

باید افزود که تمامی دوره‌های آیلتس دبستان ترجمیک به‌صورت مشارکتی برگزار می‌شوند. شما با استاد هر دوره، در ارتباط خواهید بود و در طول دوره تمامی ایرادات خود را برطرف می‌کنید. این امکان بسیار خوبی است که دبستان ترجمیک آن را فراهم کرده است.

بدون شک دوره‌های آیلتس دبستان ترجمیک شما را برای کسب بالاترین نمره برای آزمون آیلتس آماده می‌کند و مطابق با اهدافتان نمره آیلتس شما را به بند 8 می‌رساند.

اگر نمره آیلتس شما 5 به بالاست، دبستان ترجمیک دوره‌های مناسبی برای ارتقای نمره شما به امتیاز 8 طراحی کرده است. این دوره‌ها کارگاه اسپیکینگ آیلتس، کارگاه رایتینگ آیلتس، کارگاه ریدینگ آیلتس و کارگاه لیسنینگ آیلتس را شامل می‌شود.

با آگاهی کامل از مزیت‌های دوره‌های آیلتس دبستان ترجمیک، هم‌اکنون ثبت‌نام کنید و نمره آیلتس 8 خود را تضمین کنید.