وضعیت آب و هوا، امروز ۹ بهمن ۱۴۰۱ / بارش‌ باران در امتداد رشته‌کوه زاگرس مرکزی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کارشناس سازمان هواشناسی با پیش‌بینی وزش باد و بارش باران در سطح کشور گفت: بارش‌ها در امتداد رشته کوه زاگرس مرکزی رخ می‌دهد که این بارش‌ها در مناطق سردسیر و مرتفع به صورت برف و باران و حتی کولاک و در مناطق گرمسیر با رعد و برق و وزش باد شدید موقت همراه خواهد بود.

به گزارش «انتخاب»، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز بخش‌هایی از شمال غرب کشور، دامنه های البرز و ارتفاعات زاگرس مرکزی با بارش برف و باران همراه خواهند بود و فردا دوشنبه گستره این بارش‌ها بخش‌هایی از مناطق جنوب غربی کشور، مرکز، غرب سواحل دریای خزر و شرق را دربر خواهد گرفت.

رفیعی افزود: روز سه شنبه شدت فعالیت این سامانه بارشی به شمال غرب، غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های البرز، مرکز کشور، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی، سواحل غربی دریای خزر و شمال شرق می‌رسد.

وی ادامه داد: روز چهارشنبه از شدت بارش‌ها در شمال‌غرب کاسته می‌شود اما همچنان در جنوب غرب، غرب کشور، مرکز، ارتفاعات و دامنه‌های البرز، زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس و شمال شرق ادامه خواهد داشت؛ ضمن این‌که بخش هایی از شمال غرب، فارس و بوشهر هم بارش خواهند داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد:‌ طی چند روز آینده که در سطح کشور بارش باران داریم در امتداد رشته کوه زاگرس مرکزی رخ می‌دهد که این بارش‌ها در مناطق سردسیر و مرتفع به صورت برف و باران و حتی کولاک و در مناطق گرمسیر همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت همراه خواهد بود .

وی ادامه داد: روز دوشنبه همچنین جنوب، غرب کرمان، شمال فارس و جنوب یزد وزش شدید باد را تجربه خواهند کرد.بخش‌هایی از جنوب غرب، غرب، مرکز،دامنه های جنوبی البرز، جنوب شرق، شمال شرق و شرق کشور نیز با وزش باد همراهند.

رفیعی پیش‌بینی کرد: امروز خلیج فارس مواج و متلاطم است و ارتفاع امواج تا آخر هفته افزایش پیدا می کند که فعالان دریایی و صیادان بایستی توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: امروز تهران ابری و نیمه ابری و گاهی بارش پراکنده را دارد و بیشینه دما به ۹ درجه بالای صفر و کمینه دما به ۱ درجه بالای صفر رسید.

گفتنی‌است سردترین مرکز استان شهرکرد با دمای ۱۵ درجه زیرصفر، همدان ۸ درجه زیر صفر، کرمان ۷ درجه زیر صفر و گرم‌ترین مراکز اهواز و بندرعباس با دمای ۱۷ درجه بالای صفر گزارش شدند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا