ماجرای جابجایی ۱۰۶ اصله درخت در منطقه ۵ چیست؟


شهرداری منطقه ۵ درباره جابجایی چندین اصله درخت در جنت آباد مرکزی توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، شهرداری منطقه ۵ در خصوص جابجایی ۱۰۶ اصله درخت در فضای سبز درختکاری شده موصوف به اقاقیا واقع در محله جنت آباد طی اطلاعیه ای، توضیحاتی را مطرح کرده است.

بر اساس گزارش سایت شهر، در این اطلاعیه آمده است:

«چندی پیش شهروندی با مراجعه به مقام قضائی اسناد مالکیت بخشی از قطعه زمینی واقع در جنت آباد مرکزی در خیابان شقایق، تقاطع نسترن را ارائه کرده که پس از احراز هویت و بررسی های دقیق قضائی، اصالت درخواست ایشان مورد تایید قرار گرفت و شهرداری موظف شد تا محل را که در سنوات گذشته تبدیل به فضای سبز درختکاری شده بود به مالک تحویل دهد.

لذا با توجه به اینکه محل طی این سالها مشجر شده بود، مذاکرات لازم با مالک با نظارت و کمک قضات اجرای احکام دادسرای شهید مفتح صورت گرفت و ایشان پذیرفت تا با هزینه شخصی و تحت نظارت متخصصان فضای سبز و ناظران و کارشناسان دادگستری درختان را جابجا کند که این اقدام در تاریخ ۸ بهمن ماه ۱۴۰۱ با حضور همه دست اندرکاران صورت پذیرفته و ۱۰۶ اصله درخت در پلاک های همجوار، بوستان های نزدیک و بوستان جنگلی کوهسار مجددا کاشته شد تا ان‌شاءالله در فصل بهار، پس از بیدار شدن از خواب زمستانی، بار دیگر سبز شوند.

شهرداری منطقه ۵ ضمن تشکر از مالک و دستگاه قضائی و حساسیت افکار عمومی به اهمیت حفظ درختان به عنوان اصلی ترین پایه محیط زیست پایدار و فضای سبز تاکید کرده و به متخلفانی که با قطع اشجار قصد سودجویی دارند، هشدار داده است.»

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا