شهردار منطقه ۱۶ بر لزوم تعیین تکلیف املاک بزرگ مقیاس «متروکه و رها شده» در سطح منطقه تأکید کرد. مرتضی روحانی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد املاک بزرگ مقیاس شامل کارخانه‌ها و گاراژهای رها شده در سطح منطقه گفت: ما به صورت راسته‌ای نسبت به ساماندهی اقدام کردیم. بعنوان مثال در خیابان رجایی چند […]


شهردار منطقه ۱۶ بر لزوم تعیین تکلیف املاک بزرگ مقیاس «متروکه و رها شده» در سطح منطقه تأکید کرد.

مرتضی روحانی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد املاک بزرگ مقیاس شامل کارخانه‌ها و گاراژهای رها شده در سطح منطقه گفت: ما به صورت راسته‌ای نسبت به ساماندهی اقدام کردیم. بعنوان مثال در خیابان رجایی چند پلاک بزرگ موجود است که پهنه آنها در طرح تفضیلی S (اداری  و تجاری) تعیین شده و این امر سبب متروکه شدن املاک بزرگ مقیاس شده است.

وی با بیان اینکه طرحی پیشنهاد دادیم که این املاک بزرگ مقیاس متروکه به پهنه M (مسکونی و تجاری) تغییر کاربری دهند، گفت: با این تغییر پهنه مالکان به ساخت و ساز ترغیب می شوند اما اگر کاربری S  باقی بماند ساخت و سازی انجام نخواهد شد.

شهرداری منطقه ۱۶ با تاکید بر اینکه مشاور بروی این موضوع یعنی تاثیر تغییر پهنه بررسی کرده است، افزود: نتایج این بررسی‌ها برای معاونت شهرسازی ارسال خواهد شد و در صورت موافقت پرونده بایستی به کمیسیون ماده ۵ ارسال شود تا این تغییر پهنه از S به M انجام شود.

وی با بیان اینکه ۱۰ درصد از کل مساحت منطقه ۱۶ را ساختمان‌های بزرگ مقیاس رها شده و متروکه در برگرفته‌اند، افزود: پهنه و نوع کاربری تعیین شده برای خیابان های تاثیرگذار سطح منطقه همچون فدائیان اسلام و رجایی نیاز به بازنگری دارد که در سال ۱۴۰۲ این مهم در دستور کار قرار دارد و مشاور بررسی های خود را در این زمینه انجام داده است که به زودی نتایح را به معاونت شهرسازی برای بررسی بیشتر ارسال می‌کنیم.

انتهای پیام