راه اندازی ۲۱ مرکز پلیس فتا در استان کرمان


ایسنا/کرمان معاون اجرایی پلیس سایبری کشور با اشاره به راه اندازی ۲۱ مرکز پلیس فتا در سطح استان کرمان، هدف از این رویکرد را مقابله با جرائم اینترنتی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی فضای مجازی و رضایتمندی مردم عنوان کرد. 

 سرتیپ دوم حسین ابراهیمی دوم خردادماه در حاشیه بازدید از پلیس فتای کرمان گفت: در راستای تامین امنیت فضای سایبر و ارتقاء منابع انسانی، زیرساخت‌های استان ها و توسعه پلیس فتا در پهنه سرزمینی کشور و با پیگیری های به عمل آمده، ساخت مرکز جدید پلیس فتا در مرکز استان کرمان مصوب و اجرایی خواهد شد.  

این مسئول انتظامی با اشاره به ارتقاء پلیس فتا در همه شهرستان های کشور به خصوص در مناطق محروم و دور افتاده، اظهار کرد: تمامی مراکز پلیس سایبری در کشور ضمن انجام رصد و پایش فضای مجازی، ارائه خدمات و پیگیری شکوائیه‌های ارجاعی، ایجاد فرصت آموزشی و اطلاع رسانی از آسیب ها، تهدیدات و فرصت های فضای مجازی را در راستای پیشگیری از جرائم حوزه سایبر در دستور کار خود دارند.  

ابراهیمی ایجاد این مراکز را برآورده ساختن خواسته های مردم در فضای مجازی برشمرد و هدف از این کار را ارتقاء اعتماد مردمی و مقابله با جرائم اینترنتی، مالی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی فضای مجازی در جامعه عنوان کرد.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری ایسنا، این مقام ارشد انتظامی ضمن تاکید بر اینکه تامین امنیت نسبی در فضای مجازی نیازمند همکاری همه سازمان ها، نهادهای مربوطه و مشارکت هموطنان است، صیانت از هویت ملی و ارزش‌های اسلامی، حفظ حریم خصوصی و صیانت از اموال و منافع افراد در فضای سایبری را از نتایج عملکرد این پلیس عنوان کرد و از هموطنان خواست: در صورت نیاز به کسب اطلاعات آموزشی و در صورت روبرو شدن با مشکل  و موارد مشکوک ضمن مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و یا شماره گیری شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به‌صورت شبانه‌روزی با این پلیس در ارتباط باشند.

وی لزوم بهره مندی از ظرفیت رسانه های مختلف برای مقابله با جرائم فضای مجازی را مهم دانست و تصریح کرد: رسانه های دیداری، شنیداری، مکتوب، خبرگزاری ها و رسانه ملی می توانند پلیس را برای ارتقاء آگاهی عمومی در حوزه فضای سایبری یاری کنند و تحقق این مهم منافع ملی و مردمی را در پی دارد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا