اکسیر جوانی پیدا شد/ این ژن قلب را ۱۰ سال جوانتر می‌کند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

گجت‌نیوز نوشت: دانشمندان با کشف یک ژن ضد پیری جدید می‌توانند قلب انسان را ۱۰ سال جوانتر کنند.

محققان دانشگاه بریستول و گروه MultiMedica در ایتالیا به‌تازگی موفق به کشف یک ژن خاص در گروهی از انسان‌های ۱۰۰ ساله شدند؛ این ژن خاص در این افراد توانسته از قلب آن‌ها در مقابل بیماری‌های ناشی از افزایش سن نظیر نارسایی قلب محافظت کرده و قلب آن‌ها را جوان نگه دارد.

جزئیات کشف ژن ضد پیری جدید

محققان این ژن ضد پیری جدید را در گروهی از افراد که در مناطق آبی سکونت دارند کشف کردند؛ مناطق آبی مناطقی در جهان محسوب می‌شوند که طبق بررسی‌ها ساکنان آن‌ها عمری بیشتر از حد متوسط دارند. در حال حاضر مناطقی، چون لوما لیندا در کالیفرنیا آمریکا، ایکاریا در یونان، نیکویا در کاستاریکا، ساردینیا در ایتالیا و اوکیناوا در ژاپن به‌عنوان مناطق آبی به‌شمار می‌روند.

بررسی‌ها حاکی از آن است افرادی که در مناطق آبی سکونت دارند تا سن ۱۰۰ و حتی بیشتر عمر می‌کنند و سلامتی آن‌ها نیز در این سنین در سطح مناسبی قرار دارد. همچنین ساکنان این مناطق نسبت به سایر افراد با عوارض قلبی عروقی کمتری مواجه می‌شوند.

محققان دانشگاه بریستول و گروه MultiMedica در ایتالیا در این مطالعه دریافتند یک ژن خاص که بسیاری از افراد ۱۰۰ ساله در این مناطق از آن بهره می‌برند قادر است از سلول‌های جمع‌آوری شده از بیماران مبتلا به نارسایی قلب که نیازمند پیوند قلب هستند، محافظت کند.

این محققان با یک‌بار تجویز ژن ضد پیری جهش یافته توانستند زوال عملکرد قلب را در موش‌های میانسال متوقف کرده و زمانی که موش‌های مسن این ژن‌ها را دریافت می‌کنند، همانند افراد مسن در مناطق آبی، سن ساعت بیولوژیکی قلب آن‌ها نیز به اندازه بیش از ۱۰ سال جوان‌تر می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا