انواع نرده شیشه ای – پله گرد – درب استیل

انواع نرده شیشه ای – پله گرد – درب استیل

در طراحی معماری مدرن امروز توجه زیادی به جزئیات و اجزای ساختمان برای هماهنگی کامل با ایده و نقشه کلی می شود. اولین معیار کیفیت و سبک طراحی باشد درب استیل به عنوان یک سازه لوکس ایمن و با دوام نشانه توجه سازندگان و معمار به اجزای اصلی ساختمان است.

در پله ها انتخاب مدل پله گرد نشانه اهمیت به کارایی و استفاده از حداقل فضا برای بالا ترین بهره‌وری است انتخاب حفاظ و نرده شیشه ای زیبایی و مدرن بودن اجزای داخلی ساختمان توجه شده است.

سازه های نرده شیشه ای

در سبک معماری مینیمالیستی و مدرن امروز بیش از هر زمان دیگری به استفاده از متریال ساکن و سرد کنند شیشه و استیل توجه می شود انتخاب نرده شیشه ای پله بالکن به عنوان یک سازه زیبا, و مودم یکی از نشانه های این سبک از طراحی است.

نرده شیشه ای یک سازه منظم از ترکیب شیشه های مقاوم و اجزای فلزی ضد زنگ است که در سطوح مختلف و مکان های متفاوت امکان اجرا دارد. به عنوان یک هندریل یا جان پناه در راه پله ،تراس، روف گاردن و پشت بام اجرا می شود. سیستم های خلاقانه و متنوع برای اجزای اتصالات نگهدارنده پنل های شیشه ای در این محصولات تعریف شده که دست طراحان را برای استفاده از این سازه های شیشه ای در مکان های مختلف ساختمان باز گذاشته است.

اصول استاندارد نصب نرده شیشه ای

بر اساس مقررات ایمنی و فنی ساختمان که مورد تایید سازمان های آتش نشانی و نظام مهندسی است اجرای نرده شیشه ای در راه پله و بالکن باید ویژگی هایی داشته باشد که به شرح زیر است.

 • استاندارد نصب نرده شیشه در راه پله به این شکل است که در ساختمان های بیش از سه طبقه ارتفاع نرده شیشه ای باید ۱۰۰ سانتی متر باشد‌ نوع و ضخامت پنل های شیشه‌ای به سیستم اتصالات نگهدارنده شیشه ها بستگی دارد.
 • نرده شیشه ای باید حداقل تا ۱۱۰ سانتی متر ارتفاع داشته باشد  و شیشه سکوریت و لمینت با ضخامت ۱۲ تا ۱۸ میلیمتر در این نرده بالکن و ضروری است.

 

 

نرده شیشه ای چه مدل هایی دارد

در مکان های مختلف با سطوح نا تراز باید از متناسب برای اجرای دقیق و استاندارد نرده شیشه ای استفاده شود. مدل های نرده شیشه ای تنوع مناسبی دارد که با هر سبک معماری و طراحی متفاوت و هماهنگ باشد. کیفیت و تنوع مدل های نرده شیشه ای یکی دیگر از نکات مثبت این محصول است که گزینه های متنوعی را برای انتخاب در اختیار خریدار میگذارد نام مدل های نرده شیشه ای عبارت است از :

 • نرده شیشه ای اسپیگات
 • نرده شیشه ای فیکس پوینت
 • نرده شیشه ای دفنی
 • نرده شیشه ای فین گلس

پله گرد

اگر تصمیم دارید برای ساختمان دوبلکس خود یک پله مدرن زیبا و کاربردی با کمترین فضای اشغالی انتخاب کنید بهترین گزینه برای شما پله گرد است.

با ظاهر جذاب و ابعاد متنوع در کمترین فضا یک راه ارتباطی ایمن و کاربردی را بین طبقات فراهم می کند . پله گرد با انواع فلزات آهن استیل و ترکیبی از چوب و شیشه سازه مدرن و بسیار مستحکم را به شما ارائه می دهد. در ساختمانهای با ابعاد کوچک یا خانه های دوبلکس بسیاری از سبک های معماری توجه زیادی به کاهش فضای پر شده می دهند. یکی از بهترین ابزارهای مهندسی است هم از کمترین فضا بیشترین بهره برداری را دارد و هم از نظر زیبایی و ایمنی یک سازه جذاب است.
نمای ساختاری و ظاهری پله گرد با یک ستون مرکزی در وسط و کف پله های متصل به ستون مرکزی شکل می‌گیرد.

نکات فنی در زمان خرید پله گرد

در زمان طراحی یک پله گرد مهندسان به نکات فنی خاصی توجه می‌کند یک پله گرد از شروع تا پایان کف پله ها باید در فاصله ۲۳ تا ۱۸ سانتیمتر تقسیم بندی شود. ستون مرکزی در پله گرد حداقل ۷۰ میلیمتر است که به وسیله یک صفحه پلیت به کف زمین و سقف بالا متصل میشود.

شکل کف پله ها به صورت مثلثی برش می خورد به همین دلیل حداقل فضای لازم برای ساخت این سازه ۱۵۰ در ۱۵۰ سانتی متر است.

قیمت پله گرد چگونه محاسبه می شود

قیمت پله گرد بر مبنای واحد عدد هر پله و بر اساس عوامل فنی مانند نوع و کیفیت متریال سازنده پله ابعاد قطر یا شعاع پله گرد، ارتفاع تمام شده سازه پله و طرح ظاهری اجزای اصلی این محصول محاسبه می شود.

به دلیل تنوع مدل های این محصولات و تفاوت کیفی متریال آنها محاسبه قیمت پلیر تنها پس از کارشناسی و انتخاب طرح اصلی سازه تعیین می شود.

درب استیل

در یک ساختمان اولین قسمت که به آن مواجه می شوید درب ورودی ساختمان است. اغلب درب ها در گذشته از جنس آهن و چوب بود به همین دلیل به مرور زمان در اثر عوامل مخرب محیطی دچار تخریب و پوسیدگی می شدند. با اختراع فولاد ضد زنگ استیل یکی از اصلی ترین مشکلات مهندسان ساختمان که افزایش طول عمر درب های ساختمانی است و برطرف شد.
درب استیل یک سازه ایمن، ضد زنگ، لوکس و زیبا است که ورودی هر ساختمان را جذاب و مدرن کرده است.

اسکلت اصلی این سازه از پروفیل ۴۰ در ۸۰ و ۳۰ در ۶۰ میلی متر ساخته میشود که با شیشه های مقابله و سکوریت و اتصالات و لولا و دستگیره استیل ضد زنگ در مدل های بسیار جذاب ساخته می شود.

انواع درب استیل

ابعاد ورودی هر ساختمان با کاربری متفاوت باعث شده در طراحی دربستی توجه زیادی به کیفیت فنی و سهولت استفاده شود. در بحث این با ظاهر متنوع به صورت تک لنگه یا با دو لنگه بازشو و کتیبه ثابت در طرفین طراحی می شود. در چه مکانی در رأس این محصول نصب شود در مدل نهایی آن موثر است بر این اساس انواع استیل عبارت است از:

 • درب استیل ورودی ساختمان
 • درب استیل مغازه
 • درب استیل ضد سرقت
 • درب استیل لابی
 • درب استیل طلایی
 • درب استیل تک لنگه
 • درب استیل دو لنگه
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا