آغاز عملیات آواربرداری و بازسازی خوی طی روزهای آینده


وزیر کشور از آغاز عملیات آواربرداری و بازسازی خوی در پی وقوع زلزله در آذربایجان غربی طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، احمد وحیدی در تشریح آخرین وضعیت مناطق زلزله زده خوی در آذربایجان غربی، گفت: از ساعات اولیه بروز این حادثه تلخ همه مسئولین در منطقه حضور قوی داشتند و با میدان داری استاندار و فرماندار و همکاری هلال احمر، سپاه، فراجا، اورژانس و همه واحدهای آبرسانی، برق و گازرسانی کار در منطقه آغاز شد.

وی افزود: به سرعت و تا نیمه‌های شب همه ارتباطات تلفنی، آب، برق و گاز برقرار شد و کار دوم یعنی ایجاد کمپ‌های متعدد صورت گرفت و چادرهایی نیز به شهروندان داده شد و کسانی که آمادگی دارند نیز می‌توانند در کمپ‌ها حضور پیدا کنند.

وحیدی ادامه داد: حضور به موقع اورژانس برای رسیدگی به بیماران و مصدومان انجام شد و مصدومین به بیمارستان منتقل شدند. بسیاری از آنها به صورت سرپایی مداوا و از بیمارستان خارج شدند. تعداد محدودی نیز برای اقدامات بیشتر در بیمارستان حضور دارند که البته مشکل خاصی ندارند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه دو فوتی در حادثه زلزله داشتیم و یک نفر هم ناشی از وقوع این حادثه سکته کرده است، افزود: آمار فوتی‌ها به صورت کلی به سه نفر رسید اما کسی زیر آوار نیست. در ۷۰ روستا آثار زلزله خود را نشان داده که با حضور نیروهای امداد و نجات هلال احمر بررسی‌های لازم انجام شده و کسی زیر آوار نبوده است.

وی ادامه داد: اسکان اضطراری با برپایی کمپ‌ها و تحویل چادرها آغاز شده و در حال تکمیل است تا اگر افرادی چادر به آنها نرسیده چادر در میان آنها توزیع شود و تلاش برای تهیه غذای گرم در حال پیگیری است تا مردم با آرامش بیشتری این واقعه تلخ را پشت سر بگذارند.

وی تاکید کرد: امیدواریم مرحله بعدی کار یعنی آواربرداری و بازسازی از روزهای آینده آغاز شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا