یک کارشناس مسائل منطقه: عمر دولت نتانیاهو کوتاه خواهد بود


یک کارشناس مسائل منطقه خاطرنشان کرد: هر اندازه اقدامات تندروانه رژیم صهیونیستی بیشتر شود، انسجام میان جریانات و گروه‌های فلسطینی افزایش پیدا می‌کند.

سید رضا صدرالحسینی در گفت‌وگو با ایسنا در تحلیل خود از تحولات اخیر در کرانه باختری و عملیات قدس اظهار داشت:  با توجه به تحولات اخیری که در سرزمین‌های اشغالی به وجود آمده، به نظر می‌رسد فروپاشی از درون رژیم صهیونیستی قابل مشاهده است. آن دسته از کسانی که خوش بین بودند، دولت نتانیاهو می‌تواند حرکت‌هایی را در راستای تثبیت این رژیم انجام دهد، حتی مساله عادی سازی روابط را تسریع بخشد به این نتیجه رسیده‌اند که هر چقدر در این منطقه اقدامات تندروانه انجام شده و به خطوط قرمز و چارچوب های فلسطین کمتر توجه شود، انسجام جریان‌ها، گروه‌های فلسطینی و اتحاد مردم در کرانه باختری و قدس شرقی افزایش پیدا می‌کند. 

وی تصریح کرد: در حقیقت وحدت بیشتری را در طول هفته‌های اخیر به طور  عملی در بین جمعیت‌ها، گروه ها و ملت فلسطین مشاهده می‌کنیم، حتی در این رابطه جریان‌هایی که به گفت‌وگو و مصالحه با رژیم صهیونیستی سازش کردند نیز در این ایام اخیر همراهی قابل توجهی را با جریان‌های انقلابی، گروه های فلسطینی انجام دادند.

این کارشناس مسائل منطقه همچنین بیان کرد: در واقع اتفاقات اخیر می‌تواند ما را به دو موضوع اصلی هدایت کند؛ نخست، افزایش وحدت امت اسلامی با تاکید بر گروه‌ها، جریان‌های مقاومت و مردم فلسطین. دوم هم تفرقه، اختلاف و عدم انسجام در بین ارکان رژیم صهیونیستی است.  همچنین حامیان آن‌ها در روزهای اخیر  و  نیز بعضی از جریان‌های مسیحی و آزادی‌خواه در نقاط مختلف دنیا از اقدمات تندروانه دولت جدید نتانیاهو انتقاداتی داشته و به سرکوب مردم فلسطین توسط آنان اعتراض کرده‌اند.  

صدرالحسینی افزود:‌ در حال حاضر روسای پارلمان‌ها و نمایندگان جهان اسلام در الجزایر دور هم هستند و مهم‌ترین موضوع بحث روسای پارلمان‌های کشورهای اسلامی فلسطین و تحولات اخیر آن است، بنابراین خود این اقدامات اخیر توانسته انسجام بیشتری در بین کشورهای اسلامی ایجاد کند و مطمئنا می‌توانیم چشم  انداز آینده را برای تضعیف دولت نتانیاهو و فروریزی از داخل رژیم صهیونیستی پیش‌بینی کنیم. 

وی با تاکید بر این که به موازات افول رژیم صهیونیستی، شاهد برافراشته شدن آرمان فلسطین در سطح جهان باشیم، گفت:  قطعا به موازات تندروی که کابینه امنیتی نتانیاهو داشته باشد و تصمیماتی را اتخاذ کند و یا امکان عمل کردن به این تصمیمات را داشته باشد، در مقابل او جریان‌های مخالف نتانیاهو و صهیونیست‌هایی که در انتخابات اخیر نشان داده‌اند با شیوه و روش نتانیاهو همراهی ندارند، اعتراضات خود را در سطح گسترده‌تری به خیابان‌ها منتقل می‌کنند و در کنار آن ها اقدامات خودجوش و همچنین برنامه ریزی شده جریان‌های قدیمی و نیز  نوظهور فلسطینی نیز قطعا افزایش پیدا می‌کند و در مجموع این تحولات یعنی  عمر دولت نتانیاهو  کوتاه خواهد بود. 

انتهای پیام  

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا