کاظمی: امام (ره) به موضوعات نگاه عمقی داشت/ شخصیت معنوی امام بی بدیل بود


نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: امام (ره) در ابعاد مختلف دارای شخصیت بی‌بدیلی بود که این امر سبب شد تا یک انقلاب بی نظیر در دنیا توسط ایشان رقم بخورد که نه قبل از آن و نه بعد از آن دیگر چنین انقلابی در دنیا رخ نداد.

حمیدرضا کاظمی در گفت وگو با ایسنا در سالگرد ارتحال امام (ره)، درباره برجسته‌ترین ویژگی های شخصیتی امام (ره) قبل از پیروزی انقلاب، بعد از پیروزی انقلاب و در زمان جنگ تحمیلی، بیان کرد: امام (ره) واقعا دارای یک شخصیت فرهیخته و دوراندیش بود. اگر به نقطه نظرات ایشان در مقاطع مختلف نگاه کنیم، دوراندیشی را در نظرات امام (ره) می بینیم. امام به موضوعات نگاه عمقی داشت. امام (ره) با مطالعه و با دقت مسائل را دنبال می کرد. امام دارای شخصیتی بی بدیل در ابعاد مختلف بود.

وی در ادامه اظهار کرد: وقتی به موضوعات مختلف اداری کشور در بازه ده ساله عمر پربرکت امام (ره) نگاه می کنیم، متوجه می شویم که امام (ره) در همه زمینه ها صاحب نظر بوده است. علت آن نیز نگاه عمقی و اشراف به موضوعات با مطالعه بود. از طرف دیگر امام (ره) شخصیت معنوی بی بدیلی نیز داشت. در بین شخصیت‌ها معنوی همه امام را به عنوان یک شخصیت بی بدیل می شناسند.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از سوی دیگر امام (ره) دارای شخصیت عرفانی نیز بود. در عین اینکه امام مدیر و مدبر بود و یک عالم روحانی نیز بود ولی دارای شخصیت عارفانه نیز بود. امام (ره) عارفانه به موضوعات نگاه می کرد. همین نیز باعث شد تا یک انقلابی بی نظیر در دنیا توسط امام رقم بخورد که نه قبل از آن و نه بعد از آن دیگر چنین انقلابی در دنیا رخ نداد. حرکت امام نیز یک حرکت بی بدیل و نو در سطح دنیا بود.

وی در ادامه تاکید کرد: امام نگاه جدیدی نسبت به دین و اداره امور کشور به دنیا ارائه کرد. ایشان انقلاب اسلامی را به عنوان یک الگوی نو به دنیا ارائه کرد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا