سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی گفت: تمام تلاش ما بر این است تا طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در اولین فرصت در مجلس نهایی شده و پس از تایید از سوی شورای نگهبان برای اجرا در انتخابات سال آتی ابلاغ شود. علی حدادی در گفت و گو […]


سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی گفت: تمام تلاش ما بر این است تا طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در اولین فرصت در مجلس نهایی شده و پس از تایید از سوی شورای نگهبان برای اجرا در انتخابات سال آتی ابلاغ شود.

علی حدادی در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس اظهار کرد: تمام تلاش ما بر این است که این طرح تا قبل از انتخابات پیش رو نهایی شود. اکنون حدود نیمی از این طرح به تصویب رسیده است و بنده فکر می‌کنم ظرف دو جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، این طرح نهایی شود سپس برای تایید به شورای نگهبان خواهد رفت.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس، تصریح کرد: پیش بینی ما این است که این طرح به این دوره از انتخابات مجلس برسد و انتخابات دوره دوازدهم مجلس با قانون جدید برگزار شود.

حدادی همچنین درباره طرح اصلاح جداول حوزه انتخابیه و افزایش تعداد نمایندگان، بیان کرد: طرح اصلاح جداول حوزه انتخابیه و افزایش تعداد نمایندگان در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها بررسی شد و به تصویب رسید اکنون نیز در اختیار هیات رئیسه مجلس قرار گرفته و در نوبت رسیدگی در صحن مجلس است اما باتوجه به تعداد بالای طرح ها و لوایحی که در نوبت رسیدگی صحن قرار دارند، تصویب و نهایی شدن این طرح به این دوره از انتخابات مجلس نخواهد رسید.

انتهای پیام