وزیر علوم: حاکمیتی موفق است که بیشتر سرمایه‌گذاری‌اش در عرصه‌های نظامی باشد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه توجه به علم و نوآوری در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نهادینه شده است، گفت: امروز به لطف فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) و حس «ما می‌توانیم» در سایه استقلال سیاسی توانستیم در عرصه‌های مختلف رشد چشمگیری داشته باشیم.

به گزارش «انتخاب» به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، محمدعلی زلفی‌گل در جشنواره ایده‌پردازی و تقدیر از نخبگان علمی که امروز یکشنبه در ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار کرد: ما قدردان زحمات کارکنان نیروهای مسلح هستیم که خود را برای امنیت کشور صرف می‌کنند.

وی با بیان این که سلامت اجتماعی مرهون زحمات شما عزیزان است، ادامه داد: اگر سلامتی، آرامش و آسایش در سایه امنیت نباشد، زندگی بشر نشاط نخواهد داشت و امنیت مرهون از خودگذشتگی کارکنان نیروهای مسلح است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه توجه به علم و نوآوری در نیروهای مسلح ما نهادینه شده است، یادآور شد: باید مراقب باشیم دشمنان وحدت و یگانگی در بین اقوام مختلف کشورمان را مبنا و منشا تفرقه قرار ندهند.

وی با بیان این که امروز در عرصه‌های مختلف نظامی، دست برتر را داریم، اظهار کرد: امروز به لطف رهبری امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و حس ما «می‌توانیم» در سایه استقلال سیاسی توانستیم در عرصه‌های مختلف رشد چشمگیری داشته باشیم.

زلفی گل تصریح کرد: امروز توریسم سلامت، بسیار فعال است و بسیاری برای درمان به کشور مراجعه می‌کنند که مرهون زحمات شما در نیروهای مسلح در تولید امنیت پایدار مرزها است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه نیروهای مسلح در تبدیل علوم به فنون نقش کلیدی دارد، اظهار کرد: امروز نیروهای مسلح ما به درجه‌ای از دانش رسیده که قدرت تبدیل علوم به فنون را بدست آورده است.

وی اضافه کرد: شما فرماندهان در نیروهای مسلح، علوم را تبدیل به فنون و علم را تبدیل به محصول قابل خرید و فروش می‌کنید و در دنیا نیز نیروهای مسلح به اولین فناوری‌ها دست پیدا می‌کنند.

زلفی‌گل تأکید کرد: حاکمیتی موفق است که بیشتر سرمایه‌گذاری‌اش در عرصه‌های نظامی باشد و نخبگان خود را در آن عرصه بیشتر به کار بگیرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در سند نظام ملی نوآوری باید نقش هر کدام از نهادهای خصوصی و دولتی و نیروهای مسلح ما در پازل و جورجین این سند و تبدیل ایده به محصول و ثروت آفرینی آن مشخص باشد و به آن عمل کنند.

زلفی گل در پایان با بیان اینکه طراحی برنامه‌های هوشمندانه کارنامه درخشانی را در پی خواهند داشت، خاطر نشان کرد: می‌توانید از دانشمندان دانشگاهی در این عرصه استفاده کنید و خدا را شاکریم که نیروهای مسلح ما ارتباط خوبی با بدنه دانشمندان دارند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا