مردم متولی اصلی اربعین هستند/ دولت تسهیل‌گر و تامین کننده زیرساخت‌ها است


ایسنا/ایلام وزیر کشور گفت: بخش اصلی اربعین بر عهده مردم است و دولت تسهیل گر و فراهم کننده زیرساخت‌ها است.

«احمد وحیدی» در نشست ستاد ویژه اربعین در مهران، اظهار کرد:  فرصت کمی تا ایام اربعین حسینی داریم باید از این فرصت کوتاه در راستای رفع نواقص و مشکلاتی که در سال گذشته احصا شده است بیشترین استفاده را داشته باشیم،

وی گفت : یکی از مهمترین نیازهای زوار اربعین حسینی که با وسایل نقلیه شخصی به مرز مراجعه می کنند، موضوع پارکینگ، ساماندهی پارکینگ ها و ردیف بندی و نظم خودوها، توجه به موضوع بیمه در پارکینگ ها و استقرار تجهیزات اطفای حریق و آتش نشانی است که باید در اربعین امسال مورد توجه قرار گیرد.

وزیر کشور با بیان اینکه باید پارکینگ ها در ایام اربعین حسینی سال جاری به صورت هوشمند باشد که زوار اربعین در برگشت بتوانند به راحتی خودرو خود را پیدا کرده و در این خصوص کمترین مشکل را داشته باشند، گفت: اجرای برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و مذهبی همزمان با ایام اربعین حسینی در نقاط مختلف استان، حتما مد نظر قرار گیرد و یک برنامه اجرایی در این زمینه باید داشته باشیم.

وحیدی  با بیان اینکه روند اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها بر اساس زمانبندی در استان کنترل شود، گفت: امسال تعاملات و تفاهماتی با کشور عراق انجام شده است که امید است تردد راحت تری برای زوار اربعین حسینی انجام شود و همه کارهای نوآورانه و خلاقی برای بهبود و تسهیل در حرکت زوار مد نظر باشد.

وی  بهترین کار این است که بر اساس زمانبندی، یک ساماندهی برای حرکت زوار به سمت مرزها از داخل هر استان انجام شود و زمان بندی خروج از مرز به آنها اعلام شود و بر اساس همان زمانبندی از مرز خارج شوند و تلاش بر این است که برای امسال این طرح ساماندهی بر اساس زمانبندی اجرا شود.

وحیدی  تاکید کرد: بخش اصلی اربعین بر عهده مردم است و مواکب بر عهده خود مردم است و بنا نیست که کارهایی که بر عهده مردم است دولت در آن دخالت کند، بلکه دولت تسهیل گر و فراهم کننده زیرساخت‌ها است.

این خبر بروزرسانی شد

انتهای پیام 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا