زمانیان: امید را باید در بین مردم زنده کرد

رییس مرکز برسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری تاکید کرد که مسایل مختلف اقتصادی، اجتماعی و امنیتی کشور زمانی حل می‌شود که امید در میان مردم وجود داشته باشد.

به گزارش ایسنا، مصطفی زمانیان در شصتمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: در این دوره از مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، مهمترین پروژه ای که بر آن تمرکز کرده ایم امید و اعتماد است. این مساله، مهمترین مسأله‌ای است که ریشه مسایل مختلف است و واقعا ضعف ما در امید آفرینی و اعتماد آفرینی است.

وی ادامه داد: مسایل مختلف اقتصادی، اجتماعی و امنیتی کشور زمانی در کشور حل می‌شود که امید در میان مردم وجود داشته باشد. امسال هم در بیانات نوروزی رهبری معظم انقلاب دیدیم که فرمودند ما در ایجاد اتحاد ملی دچار غفلت شده ایم.

زمانیان ادامه داد: وقتی از مشارکت مردمی صحبت می کنیم باید پیش شرط های آن فراهم شده باشد. با نگاه واقع بینانه ای بررسی کنید که برنامه های قرآنی چند درصد از جامعه را تحت پوشش قرار می دهد. ما باید ببینیم بند قلب و دل شصت درصدی که در انتخابات مشارکت نکردند را چطور میتوانیم مجدد گره بزنیم؟ قطعا با استفاده از ظرفیت قرآن می‌توان چنین کاری را انتظار داشت.

رییس مرکز بررسی استراتژیک ریاست جمهوری اضافه کرد: آنگاه که جریان فعالیت های قرآنی را با نوآوری گره بزنیم، شاهد حضور طیف گسترده تری از جامعه به عنوان مخاطب قرآنی هستیم بود. به عنوان مثال به همت حجت الاسلام قمی استارتاپ‌های اربعین را دور هم جمع کردیم و بیش از یکصد استاراپ آمادگی خود را برای حل مسایل اربعینی اعلام کردند.

وی با تاکید بر اینکه حتی محفل قرآنی امام حسنی‌ها هم که با آن عظمت در ورزشگاه آزادی برگزار شد، باز هم جشن خود جامعه قرآنی محسوب می‌شود، افزود: به این موضوع باید دقت کرد و باید سفره خوش سیمای فعالیتهای قرآنی را متنوع کنیم تا همه گروه های جامعه از برنامه های آن بهره مند شوند.

رییس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری ادامه داد: توسعه فعالیت‌ها و محصولات قرآنی نیازمند به ایجاد یک اکوسیستم تخصصی است. جریان توسعه فعالیت های قرآنی زمانی می تواند کارآمدی مضاعف داشته باشد که نسبت خودش را با مسایل اولویت دار کشور مشخص کند.

وی در پایان گفت: قرآن کریم ظرفیت امید آفرینی را در سطح جامعه دارد و امیدوارم توسعه و تنوع امور قرآنی با تمرکز بر نظام مسایل اولویت دار کشور به افزایش و علقه و اعتماد عمومی به نظام و انقلاب کمک کند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا