داوطلبان نمایندگی مجلس تا ۲۵ خرداد استعفا دهند / ثبت‌نام از ١٩ آذر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مهر: مدیرکل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری یزد با اشاره به تقویم انتخابات گفت: زمان استعفای داوطلبان نمایندگی مجلس بر اساس قانون انتخابات ۱۹ تا ۲۵ خرداد است.

سعید رستگاری با اشاره به برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: از ماه‌ها پیش مقدمات برگزاری انتخابات در وزارت کشور و به تبع آن دفتر انتخابات استانداری یزد آغاز شده که یکی از این مقدمات، آسیب‌شناسی مشکلات و ایرادهای موجود در روند اجرایی انتخابات‌های گذشته و بازنگری در فرآیند برگزاری است.

وی با اشاره به شروع فعالیت ستاد انتخابات استان با صدور احکام اعضای ستاد توسط استاندار افزود: در استان یزد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار به عنوان رئیس ستاد انتخابات منصوب و تاکنون نیز چند جلسه ستاد انتخابات با حضور روسای کمیته‌های این ستاد تشکیل شده است.

رستگاری همچنین از صدور احکام اعضای ستادهای انتخابات در شهرستان‌های استان خبر داد و گفت: برای انجام مقدمات انتخابات، در ۱۲ شهرستان استان ستادهای انتخاباتی شکل گرفته و فرمانداران احکام اعضا را صادر کرده‌اند.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد یادآور شد: در این جلسات مسائل و موارد مربوط به انتخابات ادوار گذشته بررسی و علاوه بر تاکید بر رفع نقایص و کاستی ها، مقدمات و زیرساخت‎های انتخابات پیش‌رو نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

وی در مورد ثبت‌نام داوطلبان و شرایط و زمان استعفای آنها نیز بیان کرد: در قانون موارد متعددی برای استعفای برخی از داوطلبان که در مناصب حاکمیتی هستند دیده است.

رستگاری، زمان استعفا را بر اساس قانون در بازه زمانی ۱۹ تا ۲۵ خرداد اعلام کرد و گفت: برخی اشخاص که مناصب دولتی و حاکمیتی داشته باشند، باید شش ماه قبل از ثبت‌نام استعفا دهند و این استعفا باید مورد پذیرش مقام مافوق قرار بگیرد و صرف استعفا نمی‌تواند ملاک باشد.

رستگاری یادآور شد: افرادی که طبق قانون برای داوطلب شدن در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید استعفا دهند را ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی احصاء کرده که در دو سطح حوزه های انتخابیه سراسر کشور و حوزه انتخابیه محل قلمرو ماموریت آنهاست همچنین بر اساس اطلاعیه شماره دو وزارت کشور ۵۷۸ عنوان شغلی که با عناوین یاد شده در ماده ۲۹ همتراز است، اعلام شده است.

وی در مورد زمان ثبت‌نام داوطلبان بر اساس تقویم انتخابات نیز بیان کرد: از ۱۹ تا ۲۵ آذرماه به مدت هفت روز برای ثبت‌نام در نظر گرفته شده است.

مدیرکل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری یزد اظهار امیدواری کرد: با همکاری اعضای ستاد انتخابات بتوانیم امسال نیز مانند دوره‌های گذشته انتخابات را با کمترین مشکل در استان برگزار کنیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا