آذربایجان اعلام کرد: تعلیق فعالیت‌های سفارت باکو در تهران/ کنسولگری آذربایجان در تبریز فعال است


معاون وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان اعلام کرد که این کشور فعالیت‌های دیپلماتیک سفارت خود در تهران را تعلیق کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری تاس، خلاف خلاف‌اف، معاون وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان اظهار داشت: ما فعالیت‌های دیپلماتیک خود در سفارتمان در تهران را به‌طور کامل تعلیق کرده‌ایم.

وی ادامه داد: با این حال، پنج نفر از کارکنان سفارت به منظور حفاظت از سفارت‌خانه و اموال آن در تهران باقی خواهند ماند اما هیچ‌گونه فعالیت دیپلماتیک نخواهند داشت.

به گفته این دیپلمات آذربایجانی، کنسولگری آذربایجان در تبریز کماکان به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

این اقدام پس از آن صورت گرفته است که صبح روز جمعه یک فرد مسلح با انگیزه‌های شخصی به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران حمله کرد که در نتیجه آن یک نفر جان خودرا از دست داد و دو تن دیگر نیز مجروح شدند.

به گزارش ایسنا، پیش از این یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، گفت: فعالیت سفارت جمهوری آذربایجان در تهران با حضور تعدادی دیپلمات و کارکنان این سفارت کماکان ادامه خواهد داشت.

 این منبع منبع آگاه در وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از انتقال پیکر عضو جان باخته و دو مجروح حادثه‌ سفارت جمهوری آذربایجان در تهران و شماری از کارکنان این سفارت و خانواده‌های آنان به باکو توسط یک پرواز اختصاصی خبر داد.

وی همچنین در مورد فعالیت سفارت آذربایجان در ایران و برخی از اخبار منتشر شده در این ارتباط  تصریح کرد: فعالیت سفارت جمهوری آذربایجان در تهران با حضور تعدادی دیپلمات و کارکنان این سفارت کماکان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام
 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا