موج هشتم کرونا در ایران


آفتاب‌‌نیوز :

بهرام عین اللهی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ مستقر پیرامون حرم مطهر رضوی در جمع خبرنگاران افزود: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و واکسیناسیون مهمترین راهکار در پیشگیری از این بیماری است. طبق پیش‌بینی‌ها بنا بود موج هشتم کرونا از بهمن ماه امسال وارد کشور شود که با تاخیر اکنون شاهد ورود این موج به کشور هستیم.

وزیر بهداشت بیان کرد: تمامی سالمندان و افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای باید نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توجه جدی داشته باشند و در صورت گذشت ۶ ماه از آخرین واکسیناسیون نسبت به دریافت دز یادآور اقدام کنند.

عین اللهی گفت: در شرایط کنونی استفاده از ماسک به ویژه در اماکن عمومی و سربسته امری ضروری است و عموم مردم در صورت ابتلا به علائم سرماخوردگی باید آن را کرونا تلقی نمایند و تا زمان اطمینان از بهبودی نسبت به رعایت فاصله اجتماعی، اجتناب از دست دادن و دیده بوسی و استفاده از ماسک توجه ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به حضور میلیونی زائران در مشهد مقدس و آغاز سفر‌های نوروزی در سایر مناطق کشور، به عموم مردم توصیه کرد در راستای پیشگیری از بروز مسمومیت، نسبت به رعایت بهداشت مواد غذایی توجه داشته باشند و مواد غذایی مورد نیاز خود را فقط از مراکز معتبر تهیه کنند.

وزیر بهداشت امروز از خدمات دهی در پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ در اطراف حرم مطهر رضوی بازدید کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا