بیمار اهل پنجشیر افغانستان به چند بیمار جان بخشید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مهر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان بابیان اینکه در اقدام انسان دوستانه اعضای پیکر جانبخش منصور مردانی به نیازمندان اهدا شد، گفت: این فرد به چند بیمار از اتباع جان تازه بخشید.

 

کامران قدس   ضمن بیان اینکه چندی پیش بیمار ۲۶ ساله ای به نام جانبخش منصور مردانی در بخش ICU جراحی بیمارستان کوثر سمنان بستری شد، ابراز داشت: پزشکان و کادر درمان همه تلاش خود را برای نجات این بیمار اهل پنجشیرافغانستان و ساکن شهر سمنان به کار بستند اما به دلیل مرگ مغزی امکان بازگشت این بیمار وجود نداشت.

 

وی ضمن بیان اینکه خانواده این فرد زمانی متوجه شدند راهی برای بازگشت بیمار خود ندارند، تصمیم بزرگی گرفتند، افزود: اقدامی انسان دوستانه و ایثارگرانه خانواده مردانی باعث شد تا نام و خاطره عزیز از دست رفته شان جاودان باقی بماند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان ضمن بیان اینکه چیزی در دنیا به جز نام نیک ماندگار نیست، ابراز داشت: نام و یاد منصور مردانی در اذهان گیرندگان عضو به یادگار خواهد ماند و ثواب اخروی را برای او و خانواده اش به همراه دارد.

 

قدس بابیان اینکه خانواده این متوفی با باور به اینکه تصمیم آنها درسمی نیکوکارانه است به اهدای عضو فرزندشان رضایت دادند، دز ادامه تصریح کرد: اعضای بدن زنده یاد جانبخش منصور مردانی به بیماران نیازمند از اتباع افغان اهدا شد.

 

وی تاکید کرد: مطابق با قوانین اهدای عضو در ایران، در صورتی که اهدا کننده عضو از اتباع باشد گیرندگان وی نیز از بیماران در لیست انتظار اتباع خواهند بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا