آفتاب‌‌نیوز : معمولا مو‌های رنگ‌شده و مو‌هایی که با مواد شیمیایی ترمیم می‌شوند، خشک و شکننده هستند. شما می‌توانید با استفاده از یک عدد تخم مرغ و یک چهارم فنجان ماست رطوبت را به مو‌های خود بازگردانید، این مواد را با هم مخلوط کنید و بگذارید حدود ۲۰ دقیقه روی موهایتان بماند. همچنین می‌توانید اسانس‌هایی […]


آفتاب‌‌نیوز :

معمولا مو‌های رنگ‌شده و مو‌هایی که با مواد شیمیایی ترمیم می‌شوند، خشک و شکننده هستند. شما می‌توانید با استفاده از یک عدد تخم مرغ و یک چهارم فنجان ماست رطوبت را به مو‌های خود بازگردانید، این مواد را با هم مخلوط کنید و بگذارید حدود ۲۰ دقیقه روی موهایتان بماند. همچنین می‌توانید اسانس‌هایی (محلولی با روغن فرّار) به این ترکیب اضافه کنید تا باعث تقویت بیشتر پوست سر و موهایتان شود. این ماسک را با شامپوی معمولی و نرم‌کننده بشویید.

ماسک تخم مرغ و ماست خواص دو ماده غذایی مفید را در یک ماسک یکی می‌کند. تخم مرغ دارای پروتئین و چربی‌های مفید و ماست حاوی چربی شیر به همراه لاکتیک اسید است. هردوی این ترکیبات بهترین ماسک را برای مو‌های خشک و آسیب دیده فراهم می‌آورند.

این ماسک همچنین رشد مو‌ها را بهبود می‌بخشد و آن‌ها را مرطوب، تمیز و خوش حالت نگه می‌دارد. به کار بردن این ماسک همچنین چربی اضافی مو‌ها را کنترل و مو‌ها را نرم می‌کند.