به گزارش پارسینه به نقل از ایسنا، براساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی “ورلداُمتر”، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۲۵۰ نفر را گرفته و پس از مدتی، تعداد فوتی‌های آن در دنیا دوباره چهار رقمی شده است. این درحالیست که روز پیش از آن، مجموع فوتی‌های کووید در جهان حدود […]

آمار فوتی های کرونا در جهان دوباره چهار رقمی شد

به گزارش پارسینه به نقل از ایسنا، براساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی “ورلداُمتر”، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۲۵۰ نفر را گرفته و پس از مدتی، تعداد فوتی‌های آن در دنیا دوباره چهار رقمی شده است. این درحالیست که روز پیش از آن، مجموع فوتی‌های کووید در جهان حدود ۷۰۰ نفر بوده است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۴۸۸ هزار و ۳۹۱ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

در عین حال آمار فوق حاکی از آن است که در شبانه روز گذشته ژاپن با گزارش بیش از ۲۰۲ هزار ابتلای جدید و ۲۷۱ فوتی جدید، بیشترین آمار مبتلایان و مرگ و میر کرونایی در جهان را داشته است.
همچنین آمریکا با بیش از ۱۰۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشور‌های قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۳ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشور‌های اروپایی دارد.

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۰ هزار و ۸۸۷ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۷۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.