پنجره سه جداره ارزش خرید دارد؟

آفتاب‌‌نیوز :

انتخاب پنجره‌های چند‌جداره به منظور کاهش اتلاف انرژی، کاهش آلودگی‌های صوتی و استحکام و زیبایی بیشتر، انتخابی ایده آل برای سازه‌های جدید می‌باشد. بسیاری از صاحبین خانه‌های قدیمی نیز به دلیل افزایش هزینه‌های حامل‌های انرژی و درصد هدر رفت بالای آن به واسطه عدم عایق بندی مناسب پنجره‌های قدیمی آهنی و چوبی، امروزه به بازسازی و نصب پنجره‌های چند جداره روی آورده اند. همه ما نام پنجره‌های دوجداره UPVC را شنیده ایم. اما پنجره‌های سه جداره که از سه شیشه که به موازات یکدیگر داخل قاب پنجره یا همان پروفیل قرار می‌گیرند اطلاع چندانی نداریم.

استفاده از سه جداره شیشه در پنجره‌های جدید

در پنجره‌های دوجداره از دو شیشه که به موازات یکدیگر قرار می‌گرفتند و به وسیله پروفیل سرجای خود محکم می‌شدند استفاده می‌شد. اما امروزه شاهد پنجره‌هایی با سه جداره شیشه هستیم که به مراتب عایق بندی بهتری در برابر حرارت و آلودگی‌های صوتی دارد. اما می‌خواهیم بدانیم نصب پنجره UPVC سه جداره نسبت به مدل‌های دوجداره چه مزایایی دارد؟ تا چه میزان عایق بندی را بهبود می‌بخشد؟ و در نهایت آیا پنجره سه جداره ارزش خرید دارد؟

با توجه به اینکه کره زمین روز به روز گرم‌تر می‌شود، نیاز به نصب پنجره‌های جدید بیش از پیش احساس می‌شود. همچنین مطابق با مقررات ساختمانی و استاندارد‌هایی که برای ساخت و ساز وضع شده است، نصب پنجره‌های استاندارد یک ضرورت است. به ویژه برای افرادی که به دنبال صرفه جویی در مصرف انرژی و پائین آوردن هزینه‌های جاری هستند. ضمن آنکه در زندگی شهر‌نشینی دو معضل آلودگی هوا به ویژه در فصول سرد سال و آلودگی‌های شدید صوتی، بیش از پیش نیاز به نصب پنجره‌های عایق را نمایان می‌سازد. پنجره‌های دو و سه‌جداره در کل دنیا بسیار محبوب هستند. دلیل اصلی آن نیز کاهش نویز و ورود صدا به داخل ساختمان و کاهش هزینه‌های حامل‌های انرژی است.

پنجره سه جداره ارزش خرید دارد؟

شیشه‌های سه جداره از چه اجزایی تشکیل شده اند؟

در پنجره‌های سه جداره از سه لایه شیشه در کنار هم استفاده شده است که یک لایه بیشتر از پنجره‌های دوجداره است. این نوع پنجره‌ها با استفاده از گاز‌های بی اثر مانند آرگون، کریپتون یا زنون عایق بندی می‌شوند. بدین معنی که فضای خالی بین شیشه‌ها با استفاده از این گاز‌ها که حرارت را از خود عبور نمی‌دهند پر می‌شود؛ بنابراین می‌توان به خوبی مشاهده کرد که با یک جداره شیشه بیشتر عایق بندی پنجره بسیار قوی‌تر خواهد شد.

 • عایق بندی بسیار قوی صوتی
 • عایق بندی عالی حرارتی
 • مانع از نفوذ سرمای زمستان به داخل و هدر رفت گرما از قاب پنجره
 • کاهش تابش اشعه‌های خورشید به داخل و در نتیجه کاهش ۲۰ درصدی گرم شدن داخل ساختمان نسبت به پنجره‌های دوجداره
 • کاهش هزینه‌های برق و گاز مصرفی در ساختمان و در نتیجه کاهش هزینه‌های قبوض
 • دارای رتبه انرژی +A
 • افزایش استحکام ساختمان
 • افزایش امنیت ساختمان در برابر سرقت و شکسته شدن شیشه‌ها در مقابل بلایای طبیعی
 • غیر قابل اشتعال و پیشگیری از نفوذ شعله‌های آتش به بخش‌های مختلف ساختمان

پنجره سه جداره ارزش خرید دارد؟

چرا پنجره با شیشه سه جداره بخریم؟

اما آیا این میزان عایق بندی قوی‌تر برای همه سازه‌ها و همه مناطق لازم است؟ پاسخ به این سوال قطعا “خیر” می‌باشد. شیشه‌های سه جداره بیشتر مناسب مناطقی است که آب و هوای بیش از حد گرم و خشک و یا بسیار مرطوبی دارند. بطوریکه نصب مدل‌های دوجداره چندان جوابگو نیست. همچنین در محیط‌های کارگاهی و کارخانجات که میزان سر و صدا و آلودگی صوتی به قدری بالاست که نمی‌توان با کمک شیشه‌های دو جداره آن را کنترل کرد.

 • کاهش آلودگی شدید صوتی
 • کاهش احتمال بخار گرفتگی و یخ زدگی
 • عایق بندی عالی برای کشور‌های سردسیر یا بیش از حد مرطوب
 • امنیت بسیار بالا
 • عدم امکان شکستگی
 • ضریب U کم
 • مقاومت، دوام و طول عمر بالا

سیستم‌های سه جداره به میزان قابل توجهی میزان نویز ماشین آلات را کاهش می‌دهند، اما جالب است بدانید در مواردی جداره وسطی تا حدی میزان لرزش و انتقال صدا را بیشتر می‌کند.

به چه دلایلی نصب سیستم‌های ۳ جداره توصیه نمی‌شود؟

اصلی‌ترین ایراد نصب این نوع پنجره ها، وزن سنگین آن‌ها نسبت به مدل‌های تک جداره و دو جداره است. بطوریکه بار کلی تحمیلی بر ساختمان را به شدت افزایش می‌دهد. اسکلت فلزی که به منظور نصب این پنجره‌ها به کار گرفته می‌شوند هم سنگین هستند و هم فرآیند نصب را مشکل‌تر می‌کنند. ضمن آنکه قیمت تمام شده بالاتری نسبت به سایر انواع پنجره‌ها دارند. بطوریکه یک پنجره سه جداره استاندارد حدود ۴۰ تا ۴۵ درصد نسبت به مدل‌های دوجداره گران قیمت‌تر است؛ بنابراین تنها در صورتی که در مناطقی با آب و هوای بسیار سرد یا بسیار مرطوب زندگی می‌کنید سرمایه گذاری روی این پنجره‌ها منطقی به نظر می‌رسد.

نتیجه گیری کلی

در نهایت با مشاوره گرفتن از افراد متخصص در این حوزه و سازندگانی که سابقه طولانی در ساخت درب و پنجره‌های دوجداره دارند می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید. در شرکت تارادیس کلیه درب و پنجره‌های دو و سه جداره با مرغوب‌ترین پروفیل‌های موجود در بازار و مطابق با بودجه کارفرما با استفاده از بهترین پروسه ساخت و ماشین آلات پیشرفته ساخته می‌شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از وبسایت شرکت تارادیس به نشانی www.taradis.net بازدید فرمائید و با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا