قیمت سیمان پاکتی تیپ ۱-۴۲۵ در الومتریال

آفتاب‌‌نیوز :

سیمان پاکتی تیپ ۴۲۵-۱ یکی از مواد مورد تقاضا در بازار ساخت و ساز است. پودری قابض برای تهیه ملات و محصولات مختلف است. در ساخت آن از کلینکر، گچ، سنگ آهک و مواد افزودنی معدنی مختلف استفاده می‌شود. مشخصات فنی پودر سیمان به ویژگی‌های ترکیب و درصد اجزای خاص بستگی دارد. سیمان‌ها با توجه به کاربرد‌هایی که می‌توان از آن‌ها کرد، بر اساس نام‌ها و دسته بندی‌های خاصی طبقه بندی می‌شوند. در هر صورت بتن باید مطابق با استاندارد NF EN ۱۹۷-۱ باشد.

قیمت و خرید سیمان پاکتی تیپ ۴۲۵-۱

سیمان پاکتی تیپ ۴۲۵-۱ پرمصرف‌ترین سیمان است. این نوع سیمان، به ویژه برای ساخت بتن مسلح، بتن مسلح پیش تنیده و محصولات پیش ساخته با کارایی بالا مانند تیرچه‌ها یا لوله ها، به شما امکان می‌دهد گچ، محصولات تسطیح یا حتی چسب تولید کنید.

با مراجعه به متخصصانی که می‌توانند مصالح ساختمانی مورد نظر شما را تهیه و تحویل دهند، می‌توانید در زمان خود صرفه جویی کنید. بدین ترتیب نیازی به تحقیق و بررسی کیفیت محصول، نخواهید داشت. در عوض می‌توانید خرید سیمان پاکتی تیپ ۴۲۵-۱ خود را با خیال آسوده انجام دهید. همچنین می‌توانید تاریخ و زمان تحویل را ترتیب دهید و سیمان پاکتی 50 کیلویی امروز خود را تحویل بگیرید.

گروه سیمان الومتریال تامین کننده مورد علاقه بسیاری از مشتریان درباره سیمان و هر نوع مصالح ساختمانی است، زیرا خدمات جامعی را ارائه می‌دهد و هدف این است که قیمت سیمان پاکتی تیپ ۱ که در سایر مراکز فروش تخمین زده شده را کمتر کند.

قیمت سیمان پاکتی تیپ ۱-۴۲۵ در الومتریال

علامت گذاری سیمانی

برند‌های مختلفی از سیمان وجود دارد که بر اساس آن‌ها مواد از نظر مقاومت فشاری، زمان گیرش، مقاومت در برابر یخ زدگی و … متفاوت است. علامت گذاری روی بسته بندی محصول مشخص شده است و رمزگشایی آن (حداقل برای یک مبتدی) می‌تواند دشوار باشد. به دلیل تفاوت در استاندارد‌های موجود، که یکی از آن‌ها توسط یک سازنده خاص استفاده می‌شود، ممکن است سردرگمی ایجاد شود؛ بنابراین وجود علامت گذاری‌های سیمان، مانند سیمان پاکتی تیپ ۴۲۵-۱ کار خرید و فروش و استفاده در کاربرد‌های مختلف را راحت‌تر می‌کند.

رمزگشایی علامت گذاری این نوع سیمان، M۵۰۰ D۰ M است. در واقع عدد ۵۰۰، رقمی است که میانگین مقاومت فشاری ۲۸ روز را بر حسب کیلوگرم بر سانتی متر مربع نشان می‌دهد. حرف D وجود مواد افزودنی در سیمان و عدد ۰ مقدار مجاز مواد افزودنی تا ۲۰ ٪ است. سیمان پاکتی تیپ ۱ سیمان حاوی مواد افزودنی است و دارای کلاس مقاومت فشاری ۴۲.۵ در روز ۲۸ است. رنگ این نوع سیمان نیز خاکستری است.

ویژگی‌های سیمان تیپ ۴۲۵-۱

محصولی که به‌عنوان «سیمان هیدرولیک» شناخته می‌شود، عموماً مخلوطی از سیمان پاکتی تیپ ۴۲۵-۱، با برخی مواد افزودنی است که زمان پخت را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد و به آن اجازه می‌دهد در شرایط مرطوب سخت و سخت شود. این افزودنی‌ها همچنین از جمع شدن مخلوط‌های سیمان مانند سیمان پاکتی تیپ ۱ جلوگیری می‌کنند و حتی ممکن است برخی از آن‌ها کمی منبسط شوند. سیمان پاکتی تیپ ۴۲۵-۱ با قابلیت سخت شدن سریع و با مقدار مواد افزودنی بیش از ۵ ٪ است. با استفاده از سیمان نوع ۱ بیش از ۲ روز طول نمی‌کشد تا بتن به مقاومت مورد نظر برسد. همانطور که گفتیم نوع I یک سیمان پرتلند عمومی است که برای اکثر کاربرد‌ها مناسب است.

سیمان پاکتی تیپ ۴۲۵-۱ رایج‌ترین نوع سیمان است و شامل ۹۵ ٪ سیمان کلینکر و ۵ ٪ گچ است. این سیمان دارای گیرش و هیدراتاسیون سریع است که آن را جزء اصلی بتن و یک نوع سیمان جهانی معرفی می‌کند. در ادامه انواع بتن که با استفاده از سیمان پاکتی تیپ ۱ بدست می‌آید را نام می‌بریم:

●    بتن سفید
●    بتن ضد آب
●    مقاوم در برابر سولفات‌ها
●    سیمان با دمای پایین
●    سیمان با محتوای آلومینا بالا
●    بتن هیدرولیک
●    سیمان سریع گیر

کاربرد سیمان پاکتی تیپ ۴۲۵-۱

سیمان پاکتی تیپ ۴۲۵-۱ برای ساخت مخلوط‌های ساختمانی و بتن در نظر گرفته شده است. این ملات سیمان، برای ساخت ساختمان‌های دو طبقه و بلندتر بسیار عالی است. می‌توان از آن برای گچ کاری و سنگ تراشی استفاده کرد. سیمان پاکتی تیپ ۴۲۵-۱ به طور گسترده در پروژه‌های راه آهن، برق، جاده، پل، نظامی و پروژه‌های ساختمانی عمومی استفاده می‌شود. از دیگر محصولات فرآوری سیمان مانند تیر‌های شهری، تراورس، لوله‌های سیمانی، کاشی‌های آزبست و … نیز استفاده می‌شود. بیش از ۹۰ درصد مصرف سیمان را به خود اختصاص می‌دهد.

سیمان پاکتی سفید تیپ ۱ رایج‌ترین سیمان پرتلند است که به طور گسترده در تمام موقعیت‌های ساختمانی استفاده می‌شود. مزایای بتن درست شده از این نوع سیمان، مقاومت بالای آن است. سیمان پاکتی تیپ ۴۲۵-۱ یک چسب هیدرولیکی است که از آسیاب ریز کلینکر (مخلوط سوخته سنگ آهک و خاک رس)، مقدار کمی گچ و افزودنی‌های معدنی به دست می‌آید. وزن بسته‌های این وع سیمان، ۵۰ کیلوگرم است.

●    برای بتن‌های قوی (از جمله برای سازه‌های پیش ساخته و پیش تنیده) با لایه برداری اولیه
●    برای قطعات خارجی بتن یکپارچه و سازه‌های عظیم
●    برای سازه‌های یکپارچه دیوار نازک
●    برای مواردی که افزایش مقاومت در برابر سرما مدنظر است
●    برای تولید بتن پیش ساخته، فونداسیون، تیرها، دال کف، پانل‌های دیواری
●    برای مواردی افزایش مقاومت در برابر آب مورد نظر است
●    مورد استفاده در شرایطی که افزایش مقاومت در برابر ترک مورد نظر است
●    برای سازه‌های بتنی و بتن مسلح با مقاومت بالا (از جمله پیش تنیده)، شمع سازه های، تکیه گاه پل
●    برای سازه‌های هیدرولیکی و سایر سازه‌ها (در معرض اثر آب‌های سولفاتی در سطح متغیر افق آب)
●    مقاومت در برابر خوردگی و سولفات بالا

سیمان پاکتی تیپ ۱ همه کاره‌ترین مارک است. اگر می‌خواهید یک نوع سیمان را برای چیدمان فونداسیون، کف کشی یا سنگ تراشی انتخاب کنید، می‌توانید با خیال راحت این مارک را در هر دو مورد مصرف کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا