فیلیپس ۶۰۰۰ نفر را اخراج می‌کند


شرکت فناوری سلامت هلندی فیلیپس برای احیای سودآوری، ۶۰۰۰ موقعیت شغلی را حذف می‌کند.

به گزارش ایسنا، پس از فراخوان دستگاه‌های تنفسی معیوب فیلیپس که باعث سقوط ۷۰ درصدی ارزش بازار این شرکت شد، فیلیپس تلاش دارد سودآوری خود را احیا کند. این شرکت اعلام کرد حذف نیمی از امسال و نیمی دیگر تا سال ۲۰۲۵ انجام خواهد شد.

این سازماندهی مجدد، علاوه بر طرح کاهش پنج درصدی کارکنان (معادل ۴۰۰۰ هزار شغل) است که اکتبر سال گذشته، تحت تاثیر فراخوان میلیون‌ها دستگاه‌های ونتیلاتور اعلام شد. در این دستگاه که برای درمان آپنه خواب استفاده می‌شود، موادی بکار رفته که بیمار را در معرض خطر سرطان قرار می‌دهد.

روی جیکوبز، مدیرعامل جدید فیلیپس اظهار کرد: فیلیپس روی پتانسیل کامل موقعیت‌های بازار قوی حساب نمی‌کند زیرا با شماری از چالش‌های عملیاتی قابل توجه روبروست. سازمان یکپارچه شده، به بهبود ایمنی و کیفیت و قابلیت اطمینان زنجیره تامین کمک خواهد کرد.

این شرکت ۹ درصد فروش خود را در تحقیقات و توسعه سرمایه گذاری خواهد کرد اما به پروژه‌های کمتر که منابع بهتری و تاثیرگذاری بیشتری دارند، متمرکز خواهد بود.

فیلیپس سود خالص ۶۵۱ میلیون یورو (۷۰۷.۱۸ میلیون دلار) را برای سه ماهه چهارم سال گذشته گزارش کرد که در مقایسه با ۶۴۷ میلیون یورو در مدت مشابه سال ۲۰۲۱، تقریبا ثابت بود. تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند سود خالص این شرکت به ۴۲۸ میلیون یورو کاهش پیدا خواهد کرد.

کمبود قطعات در طول سال، برای فیلیپس مشکل‌ساز شد و فروش این شرکت در سال ۲۰۲۲ را به میزان سه درصد کاهش داد. با وجود بهبود در سه ماهه پایانی، فیلیپس اعلام کرد زنجیره تامین، چالش‌برانگیز مانده و بهبود تدریجی خواهد داشت. این امر به رشد تک رقمی فروش در سال ۲۰۲۳ منجر خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، در این دورنما، مذاکرات در جریان با وزارت دادگستری آمریکا برای حل و فصل پرونده مربوط به فراخوان و مرافعات حقوقی و تحقیقات، در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا