انبوه‌سازی قیمت مسکن را کاهش خواهد داد / تعاونی‌ها باید احیاء شوند


ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان گفت: انبوه سازی قیمت مسکن را کاهش خواهد داد؛ زمینه قابل رقابت‌سازی ایجاد شود تا انبوه‌سازان داخلی بتوانند با رده‌های خارجی معتبر نیز رقابت کنند.

علی اکبر حسینی محراب در جلسه شورای مسکن استان که امروز ۹ بهمن‌ماه برگزار شد، اظهار کرد: جوانانی که در ابتدای مسیر زندگی خود هستند باید سرپناهی داشته باشند تا بتوانند کانون خانواده را استوار و محکم نگهدارند.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی حاصل تضعیف کانون خانواده است، بیان کرد: در کنار مسکن رسیدگی به وضعیت اشتغال جوانان باید سرلوحه کار قرار گیرد؛ شورای مسکن باید موانع را از سر راه بردارد.

حسینی محراب با تاکید بر اینکه مدیران باید موانع را شناسایی کنند و برای حل آن پیشقدم شوند، عنوان کرد: محصولات با فناوری‌های بالا جایگزین سازه‌های سنگین شوند.

وی افزود: قیمت مسکن طی سال‌های اخیر در سایر کشورها یکسان بوده است و ما نیز باید مسکن را به سمتی ببریم که به عنوان پشتوانه و سرمایه برای امنیت روحی و اجتماعی خانواده‌ها تلقی شود.

استاندار خوزستان ادامه داد: یکی از راه‌های برون رفت تعاونی‌ها است به این معنا که مردم کار را بر عهده بگیرند؛ بنابراین تعاونی‌ها باید احیاء شوند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری ” کانون همه شهرها و شهرک‌های جدید مسجد و معماری اسلامی باشد” گفت: باید در جهت سخنان مقام معظم رهبری حرکت کنیم و سبک معماری اسلامی را مدنظر قرار دهیم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه باید به نهضت ارزان‌سازی دامن بزنیم، خاطرنشان کرد: زمینه ارزان‌سازی مصالح ایجاد شود این نهضت باید توسط مدیران و مسئولان صورت گیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، وی گفت: فرمانداران باید نهضت ملی مسکن را اولویت نخست کاری خود قرار دهند و تمامی جلسات مربوطه را به طور منظم و مستمر تشکیل دهند.

حسینی محراب با بیان اینکه کیفیت فدای کمیت نشود، عنوان کرد: نیاز جامعه به مسکن باید برطرف شود. بنابراین از ابتدا در نقشه‌های مهندسی کیفیت و کمیت مدنظر قرار گیرد.

استاندار خوزستان با تأکید بر ضرورت تربیت تکنسین و کارگر ماهر با کمک موسسات مهارت‌آموزی اظهار کرد: اگر می‌خواهیم در خدمات مهندسی نقش داشته باشیم باید تکنسین و کارگر ماهر تربیت کنیم.

وی در پایان گفت: در نهضت ملی مسکن به بافت‌های فرسوده درون شهر نیز توجه شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا