استقبال نکردن مردم ۱۷ شهر خراسان شمالی از نهضت ملی مسکن

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: مردم ۱۷ شهر استان از طرح نهضت ملی مسکن استقبال نکرده اند.

هادی زارعی با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا در گفت و گو با خبرنگاران این رسانه، اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی متولی ساخت مسکن نهضت ملی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است و در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، علاوه بر ساخت مسکن، زمین را هم تامین می کند.

وی افزود: با توجه به ترکیب جمعیتی استان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ۲۱ شهر استان طرح نهضت ملی مسکن را دنبال می کند و تاکنون ساخت ۴ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی تایید نهایی شده است.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۱۳۰ متقاضی در این طرح، ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه نقدی خود را واریز کرده اند که البته متعلق به ۴ شهر جاجرم، گرمه، ایور و درق است و در سایر شهرها استقبالی صورت نگرفته است.

زارعی در خصوص علت این عدم استقبال، بیان کرد: بهره تسهیلات ساخت مسکن در این طرح، ۱۸ درصد است و برای بسیاری از مردم استان خراسان شمالی که درآمد زیادی ندارند، مناسب نیست و توجیه اقتصادی ندارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی با تاکید بر اینکه نمی شود نسخه ای که در تهران نوشته می شود را برای همه مردم کشور به ویژه در استان های محروم پیاده کرد، گفت: مردم این استان به ویژه در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، مردمی محروم هستند و کمتر به سمت تسهیلات ۳۰۰ میلیونی با سود ۱۸ درصد می روند.

وی اظهار کرد: در این راستا تقاضا کرده ایم که ۵۰۰ فقره تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی با سود ۵ درصد که همان تسهیلات مسکن روستایی است به استان اختصاص یابد تا به تعدادی از متقاضیان مسکن نهضت ملی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت اختصاص یابد که هنوز نتیجه آن اعلام نشده است.

وی درباره اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر استان گفت: ساخت پروژه ها در قالب این طرح در برخی از شهرها آغاز شده و ساخت هزار و ۹۳۸ واحد مسکونی در برنامه قرار دارد که قرارداد یک هزار و ۸۰۰ واحد از آن ها با بانک ها منعقد شده و ساخت یک هزار و ۱۷۹ واحد نیز آغاز شده است.

عدم استقبال مردم ۱۷ شهر خراسان شمالی از نهضت ملی مسکن

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا