گیلان؛ میزبان دهمین جشنواره ملی جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها


ایسنا/گیلان دبیر جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها، با بیان اینکه گیلان میزبان جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه هاست، گفت: تمرکز جشنواره دهم بر سه بخش مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری است.

سید جلال فیاضی امروز، ۹ بهمن ماه در نشست خبری اعلام فراخوان دهمین جشنواره ملی جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه های کشور به میزبانی استان گیلان، با اشاره به برگزاری هشت دوره جشنواره مذکور در گیلان و دوره نهم در سمنان، اظهار کرد: از سال ۹۷ تاکنون شاهد عدم برگزاری این جشنواره بودیم.

وی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) را متولی برگزاری جشنواره های امام رضا(ع) دانست و افزود: این بنیاد از سال ۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون ۲۰ دوره از جشنواره های امام رضا(ع) را برگزار کردیم.

دبیر جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه های کشور، با اشاره به برگزاری سالانه حدود ۳۵ جشنواره فرهنگی، هنری و رسانه ای رضوی، عنوان کرد: به دنبال ارزیابی کیفی و محتوایی این جشنواره ها، امسال شاهد برگزاری ۱۶ جشنواره در ۱۵ استان خواهیم بود که گیلان میزبان جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه هاست.

فیاضی، با اشاره به جدا شدن سه بخش رادیویی و تلویزیونی و فضای مجازی از جشنواره امسال، اضافه کرد: تمرکز جشنواره دهم بر سه بخش مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری است.

وی با بیان اینکه کلیه آثار منتشر شده با محوریت امام رضا(ع) طی سال های ۱۴۰۱-۱۳۹۷ می توانند در جشنواره دهم شرکت داده شوند، گفت: ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۱ آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه است.

دبیر جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها، «سرمقاله و یادداشت»، «خبر»، «گزارش»، «گزارش خبری»، «نقد»، «گزارش تصویری»، «تیتر» و «مصاحبه» را هشت قالب ارسال اثر دانست و متذکر شد: خبرنگاران می تواند سه اثر در هر بخش ارسال کنند.

وی با اشاره به جایگاه ویژه امام رضا(ع) در مناظرات فکری و علمی و گفت و گو بین ادیان، رویکرد اصلی جشنواره امسال را «امام رضا(ع) الگوی گفت و گو و مدارا» دانست و متذکر شد: امسال بخش بین الملل را به جشنواره اضافه کردیم تا مقدمه ای برای برگزاری بین المللی جشنواره های رضوی در سال های آینده باشد.

فیاضی، داوری آثار را دو مرحله و «مجید رضاییان» را رئیس هیئت داوران دانست و خاطرنشان کرد: تیم داوران یک ارزیابی کاملا تخصصی را از آثار خواهند داشت.

وی از برگزاری کارگاه های تخصصی روزنامه نگاری حوزه دین و سوژه یابی با محوریت امام رضا(ع) به میزبانی گیلان در نیمه نخست اسفندماه خبر داد و بیان کرد: امیدواریم با مشارکت خبرنگاران شاهد گسترش فعالیت های رسانه  ای در حوزه رضوی باشیم.

دبیر جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در رسانه ها، امام رضا(ع) را متعلق به جهان اسلام دانست؛ نه فقط ایران و مشهد و گفت: جشنواره امسال رویکرد معنوی و ارادتی دارد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا