باستان‌شناسان با کاوش در سوئیس یک دستکش آهنین قرون ‌وسطایی را کشف کردند. به گزارش ایسنا، باستان‌شناسانی که در سوئیس مشغول کاوش بودند، بقایای بسیار سالم یک دستکش آهنین را که احتمالا در قرن چهاردهم میلادی به یک شوالیه تعلق داشته، کشف کردند. «لایوساینس» نوشت این دستکش آهنی متعلق به دست در یک سرداب در […]

باستان‌شناسان با کاوش در سوئیس یک دستکش آهنین قرون ‌وسطایی را کشف کردند.

به گزارش ایسنا، باستان‌شناسانی که در سوئیس مشغول کاوش بودند، بقایای بسیار سالم یک دستکش آهنین را که احتمالا در قرن چهاردهم میلادی به یک شوالیه تعلق داشته، کشف کردند.

«لایوساینس» نوشت این دستکش آهنی متعلق به دست در یک سرداب در یک شهر قرون وسطایی در نزدیکی قلعه کیبرگ، در حدود ۱۸ کیلومتری شمال شرقی زوریخ درحالی پیدا شد که کاملا سالم باقی مانده بود.

این دستکش به صورتی ساخته شده است که هر انگشت از چهار بخشِ مجزا تشکیل شده است و صفحه‌های آهنین مجزا مثل فلس ماهی روی هم قرار گرفته‌اند.

این دستکش بین بیش از ۵۰ شیء‌ تاریخی فلزی دیگر از جمله یک چکش،‌ چند انبر،‌ قیچی،‌ چاقو، کلید و تکه‌هایی از لنگه چپ این دستکش کشف شده است.

با توجه به اینکه قرار بود در محل کشف این آثار در آینده ساخت و سازی آغاز شود، باستان‌شناسان خوش‌شانس بودند که توانستند این اشیاء تاریخی را کشف کنند.

این نخستین‌باری است که یک دستکش آهنین قرن چهاردهمی در سوئیس کشف شده است. پیش‌تر قدیمی‌ترین دستکش آهنینی که کشف شده بود به قرن پانزدهم میلادی تعلق داشت.

به گفته باستان‌شناسان تاکنون فقط پنج مورد دیگر از این دستکش‌ها در جریان کاوش‌های باستان‌شناسی کشف شده است،‌ با این حال هیچ‌کدام از این دستکش‌ها همچون دستکشی که اخیرا کشف شده، سالم باقی نمانده‌ است.

یک نسخه بازسازی‌شده از این دستکش از ۲۹ مارس در قالب یک نمایشگاه دائمی در «قلعه کیبرگ» برای عموم مردم به نمایش گذاشته خواهد شد و دستکش اصلی نیز از هفتم سپتامبر در قالب یک نمایشگاه سه‌هفته‌ای در همان قلعه به نمایش گذاشته می‌شود.

انتهای پیام