آفتاب‌‌نیوز : به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، متن پیام تسلیت معاون سیما به شرح زیر است: «انا لله و انا الیه راجعون هنرمند پیشکسوت دفاع مقدس، ابراهیم کیهانی در آستانه هفته بزرگداشت دفاع مقدس به یاران شهیدش پیوست. او از طلایه‌داران برنامه‌سازی در سیما محسوب می‌شود و چهار دهه هنر و توانمندی‌های مختلف و […]


آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، متن پیام تسلیت معاون سیما به شرح زیر است:

«انا لله و انا الیه راجعون

هنرمند پیشکسوت دفاع مقدس، ابراهیم کیهانی در آستانه هفته بزرگداشت دفاع مقدس به یاران شهیدش پیوست. او از طلایه‌داران برنامه‌سازی در سیما محسوب می‌شود و چهار دهه هنر و توانمندی‌های مختلف و متنوع خود در زمینه تهیه‌کنندگی، کارگردانی، آهنگسازی، تدوین و … را وقف رسانه ملی نمود.

مرحوم کیهانی یکی از ثبت کنندگان حماسه‌ها و رشادت‌های فرزندان ایران در جبهه‌های حق علیه باطل بود و همراه با سید شهیدان اهل قلم، شهید آوینی به روایت فتح می‌پرداخت.

پس از پایان جنگ نیز او عرصه خلق مجموعه داستانی درباره سال‌های فتح و حماسه را تجربه کرد و سریال هایی، چون «روز‌های آتش»، «قطعه‌ای از بهشت»، «بهترین سال‌های زندگی» و … را درباره آن دوران به یادگار گذاشت که باقیات صالحات آن مرحوم هستند.

اینجانب با عرض تسلیت به خانواده مرحوم کیهانی و جامعه هنری و رسانه‌ای کشورمان، از خداوند منان برای آن عزیز از دست رفته علو درجات و برای بازماندگان صبر جزیل خواهانم.»

ابراهیم کیهانی شامگاه گذشته در سن در ۷۷ سالگی بر اثر بیماری در بیمارستان درگذشت.