نمایشگاهی از عکس‌های دیده‌نشده وقایع انقلاب

خانه عکاسان ایران به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب، نمایشگاه عکس «۴۴ سال»، شامل عکس‌هایی از مهم‌ترین واقعه تاریخ معاصر ایران را از ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ در حوزه هنری برپا می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، نمایشگاه عکس «۴۴ سال» در روز سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶ در «گالری خانه» حوزه هنری انقلاب اسلامی، افتتاح می‌شود. 

نمایشگاه عکس «۴۴ سال» عکس‌هایی از حضور و زندگی امام خمینی(ره) در کشور فرانسه و اتفاقات ایران را در روزهای منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ را به نمایش می‌گذارد؛ در این نمایشگاه ۸۳ عکس از ۱۰ عکاس که ۷ نفر از آن‌ها از عکاسان آژانس عکس سیپا فرانسه هستند، به روی دیوار می‌رود.

نمایشگاه عکس «۴۴ سال» عکس‌هایی از مهم‌ترین واقعه تاریخ معاصر ایران است که شامل ۹ عکس در اندازه ۱۰۰ در ۷۰ سانتی‌متر از قاسم حاج‌محمدی، ۴۰ عکس در اندازه ۲۰ در ۲۵ از عکاسان آژانس عکس سیپا فرانسه، ۱۵ عکس در اندازه ۳۰ در ۴۰ از مرحوم قربان خلیلی و ۱۹ عکس نیز در اندازه ۵۰ در ۷۰ سانتیمتر از میشل ستبون است.

در این نمایشگاه عکس،‌ ۱۵ اثر تک نسخه چاپ شده از روی نگاتیوهای مفقود شده مرحوم قربان خلیلی به همراه عکس شاهکار «نزن سرباز» که روزهای پایانی پیروزی نهضت انقلاب اسلامی در ایران را به تصویر می‌کشد، به نمایش گذاشته می‌شود. 

همچنین در این نمایشگاه، عکس‌های قاسم حاج‌محمدی عکاس ایرانی و میشل ستبون عکاس برجسته فرانسوی، اتفاقات روزهای ۱۲ آبان تا ۲۲ بهمن ۵۷ را در شهرهای قم و تهران؛ روایت می‌کنند. 

این نمایشگاه از چهارشنبه ۱۲ بهمن‌ تا ۳ اسفند ۱۴۰۱ در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ و در روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۵ الی ۲۰ در گالری خانه واقع در حوزه هنری انقلاب اسلامی، خیابان سمیه تقاطع خیابان حافظ، میزبان علاقه‌مندان است.

نمایشگاهی از عکس‌های دیده‌نشده وقایع انقلاب

انتهای پیام 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا