مراسم بزرگداشت صدمین زادروز جلال‌ آل‌احمد برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، این نشست با حضور یوسفعلی میرشکاک، علیرضا شجاعی زند، سیدناصر هاشم‌زاده، سیدعلی میرفتاح، محمدرضا کائینی، سیدجواد میری و محمد قوچانی، روز چهارشنبه ۱۵ آذرماه از ساعت ۱۸ در فرهنگسرای اندیشه به نشانی خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان اندیشه برپا می‌شود. جلال‌الدین سادات […]


مراسم بزرگداشت صدمین زادروز جلال‌ آل‌احمد برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، این نشست با حضور یوسفعلی میرشکاک، علیرضا شجاعی زند، سیدناصر هاشم‌زاده، سیدعلی میرفتاح، محمدرضا کائینی، سیدجواد میری و محمد قوچانی، روز چهارشنبه ۱۵ آذرماه از ساعت ۱۸ در فرهنگسرای اندیشه به نشانی خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان اندیشه برپا می‌شود.

جلال‌الدین سادات آل احمد معروف به جلال آل احمد، فرزند سیداحمد حسینی طالقانی ۱۱ آذرماه ۱۳۰۲ در محله سیدنصرالدین از محله‌های قدیمی شهر تهران به دنیا آمد و در هجدهم شهریور ۱۳۴۸ درگذشت. او نویسنده، منتقد ادبی، مترجم و همسر سیمین دانشور بود.

آل‌احمد در دهه ۱۳۴۰ به شهرت رسید و در جنبش روشنفکری و نویسندگی ایران تأثیر بسزایی گذاشت. از جمله آثار این نویسنده می‌توان به “زن زیادی”، “سه‌تار”، “مدیر مدرسه”، “دید و بازدید”، “خسی در میقات”، “غربزدگی” و “نون و القلم” اشاره کرد.

 در این زمینه بیشتر بخوانید:

چهره‌ همیشه جنجالی!

چهره‌ای با پشت پرده‌های هیجان‌انگیز

نامه‌ عاشقانه منتشرنشده «جلال» به «سیمین» + عکس

انتهای پیام