قیمت گیتار شکسته‌شده توسط خواننده نیروانا همه را غافلگیر کرد


آفتاب‌‌نیوز :

نیروانا (Nirvana) یک گروه راک آمریکایی بود که در سال ۱۹۸۷ توسط کرت کوبین (گیتاریست و خواننده) و کریست ناواسلیک (گیتار بیس) بنیان نهاده شد.

به گزارش بی‌بی‌سی نیوز، نیروانا چند نوازندهٔ درامز مختلف را به خود دید که هر کدام مدت کوتاهی در گروه عضویت داشتند اما بالاخره دیو گرول که در سال ۱۹۹۰ وارد گروه شد، جای خود را در گروه محکم کرد.

با وجود اینکه گروه نیروانا تنها سه آلبوم استودیویی در طول هفت سال فعالیت خود منتشر کرد اما از این گروه به عنوان یکی از تأثیرگذارترین و مهم‌ترین گروه‌های موسیقی راک در عصر مدرن یاد می‌شود.

کوبین که در سال ۱۹۹۴ جان خود را از دست داد، به خاطر اجراهای مهیجش شهرت داشت. انتظار می‌رفت این گیتار شکسته با یک دهم مبلغ، در حراجی روز شنبه در کافه هارد راک در نیویورک به فروش برسد.

این گیتار زمانی که نیروانا در اوایل دهه ۱۹۹۰ مشغول کار بر روی آلبوم جدید خود Nevermind بود، از بین رفت. این ساز الکترونیک دوباره جمع شده است اما دیگر قابل نواختن نیست.

گیتار یادشده توسط هر سه عضو گروه، امضا شده است. همچنین دست‌خطی محبت‌آمیز از کوبین به دوست و همکار خود مارک لانگان که سال گذشته درگذشت، روی آن به چشم می‌خورد. کوبین (Kurt Cobain) که اغلب نام خود را اشتباه می‌نوشت، با نام «Kurdt Kobain» این ساز را امضا کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا