پایگاه اینترنتی سازمان امنیت اسرائیل هک شد


آفتاب‌‌نیوز :

یک کارشناس امنیتی اسرائیل از هک پایگاه اینترنتی سری سرویس امنیت داخلی این رژیم موسوم به «شاباک» خبر داد.

 این کارشناس امنیتی اسرائیل در این باره اعلام کرد: پایگاه اینترنتی سری بازنشستگان شاباک هک شد.

وی فاش کرد که اطلاعات شخصی مانند هویت و آدرس عناصر بازنشسته شاباک به سرقت رفته است.

هفته گذشته نیز انجمن اینترنت اسرائیل در بیانیه‌ای از شناسایی چندین حمله سایبری به وبسایت‌های این رژیم خبر داد و نوشت: چندین عملیات سایبری علیه سایت‌های اسرائیلی خنثی شد.

انجمن اینترنت اسرائیل نوشت: حمله کنندگان قصد داشتند تا مطالبی به نفع حماس در سایت‌های اسرائیلی منتشر کنند.

انجمن اینترنت رژیم اشغالگر از «اسرائیلی‌ها» خواست تا در هنگام استفاده از فضای مجازی و اینترنت، از یک رمز برای ورود به همه حساب‌های کاربری خود استفاده نکنند.

زیرساخت‌های اصلی اسرائیل در طول چند ماه گذشته شاهد حملات مداوم سایبری بوده است.

در این مدت از سایت‌های نظامی، امنیتی و مدنی اسرائیل تا شرکت‌های بزرگ میزبانی داده این رژیم، آماج حملات سایبری قرار گرفته است.

در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغالگری و ستم اسرائیل علیه فلسطینی ها، نیرو‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و همچنان در حال بمباران این منطقه و قتل عام زنان و کودکان و دیگر غیرنظامیان است.

عملیات طوفان الاقصی نه تنها به خاطر ابعاد نظامی آن بلکه به خاطر ابعاد امنیتی آن، یک شکست بزرگ اطلاعاتی برای رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود.

کارشناسان مسائل سیاسی، احتمال دسترسی نیرو‌های مقاومت به پایگاه‌های داده دستگاه‌های امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی، از طریق هک را رد نمی‌کنند و معتقدند که مقاومت برتری و اشراف اطلاعاتی خود را در عملیات طوفان الاقصی به رخ کشید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا