قابلیت های عجیب غول پیکر ترین بالگرد دنیا + فیلم

قابلیت های عجیب غول پیکر ترین بالگرد دنیا + فیلم

سیکورسکی سی‌اچ-۵۳کی کینگ استالیون یک بالگرد غول پیکر و ترابری سنگین است، که توسط شرکت سیکورسکی طراحی و تولید شد. این بزرگترین و سنگین‌ترین بالگرد در ارتش ایالات متحده امریکا به حساب می‌آید. نخستین استفاده‌کننده این بالگرد هم نیروی تفنگداران دریایی ایالات متحده آمریکا بودند.  

اولین نمونه آزمایشی که وای سی اچ ۵۳ ایی خوانده میشد در ۱ مارس سال ۱۹۷۴ اولین پرواز خود را انجام داد. این پیش نمونه از بالگرد غول پیکر به دلیل عدم داشتن کنترل پرواز از دست رفت در پیش نمونه دوم برای حل این مشکل سکان عمودی ۲۰ %به چپ شیب پیدا کرد تا سرانجام اولین نمونه تولید سی اچ ۵۳ ایی سوپر استالیون ۸ مارس ۱۹۷۵ با سامانه پرواز دیجیتال ساخته شد و در نهایت تا سال ۱۹۸۱ رسما وارد خدمت تفنگداران دریایی امریکا شد.غول پیکر ترین بالگرد دنیا

نیروی دریایی علاقه زیادی به خدمت گیری نسخه عملیات‌های ویژه این بالگرد داشتند از این رو نسخه ام اچ ۵۳ ایی توسعه یافت. این بالگرد غول پیکر گران قیمت‌تر از جنگنده‌هایی مانند جنگنده اف-۳۵ است.  
جنگنده اف-۳۵ به عنوان یک جنگنده نسل پنجم دارای ویژگی‌های منحصر به فرد است. یکی از موارد استفاده این بالگرد سنگین حمل چنین جنگنده‌هایی است. 
این بالگرد غول پیکر قادر است مسافتی به طول 852 کیلومتر و وزنی معادل 12247کیلوگرم را حمل کند پر قدرتمندترین هلیکوپتر جهان است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا