فرار لحظه آخری غواص از حمله کوسه + فیلم

فرار لحظه آخری غواص از حمله کوسه + فیلم

کاوش در اقیانوس کار بسیار سخت و بزرگی است و اغراق آمیز نخواهد بود اگر بگوییم انسان‌ها هنوز موفق نشده اند تا به طور کامل اسرار مدفون و شناور در زیر این توده عظیم آب را کشف کنند. امروزه ما اطلاعات زیادی در مورد حیات دریایی داریم، اما می‌توان گفت که حتی ذره‌ای از آنچه در اعماق دریا‌ها می‌گذرد آگاه نیستیم.

شاید همین کنجکاوی باعث شده تا فیلم‌های زیادی بر اساس زندگی دریایی ساخته شود. یکی از بهترین نمونه‌ها فیلم پرفروش آرواره‌ها محصول ۱۹۷۵ به کارگردانی استیون اسپیلبرگ است. گفته می‌شود که از آن زمان مردم شروع به دیدن کوسه به عنوان یک موجود “نه چندان دوستانه” کردند.

باید بپذیریم که کوسه‌ها ساکنان زیبای اقیانوس هستند. به تازگی ویدئویی که ک غواص در زیر آب اقیانوس مه آلود با یک کوسه بزرگ مواجه می‌شود در فضای مجازی دست به دست می‌شود. این ویدئو نشان می‌دهد در حالی که غواص مشغول رصد اعماق اقیانوس است این کوسه بزرگ با دهان باز از پشت سر به او نزدیک می‌شود.

به نظر می‌رسد که کوسه می‌خواست سر غواص را بردارد، اما در آخرین لحظه غواص موفق می‌شود تا از مرگ حتمی فرار کند. این ویدئو اولین بار در توئیتر به اشتراک گذاشته شده است. در شرح این ویدئو نوشته شده بود: «برخورد ترسناک بین یک غواص و کوسه در شرایط دید بد.»

انتشار این ویدئو با بازخورد کاربران نیز همراه بود. یکی از کاربران در کامنتی نوشت: «من آن را یک برخورد نمی‌نامم، بلکه آن را یک فرار بسیار نزدیک و خوش شانس برای انسان در آب می‌نامم.»/مخاطب24

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا