عجیب ترین قبرستان جهان با تابوت های آویزان از صخره ها! + تصاویر

تابوت‌های آویزان از صخره؛ شاید در ابتدا تصاویری از یک فیلم سینمایی ترسناک به نظر برسند، اما در دنیای واقعی اتفاق افتاده است. برای قرن‌ها یک قبیله در فیلیپین به جای دفن مردگان خود اقدام به آویزان کردن آن‌ها از صخره می‌کردند. اینجا شاید تنها مکان بر روی کره زمین باشد که تابوت‌ها مانند قاب عکس در کنار یکدیگر میخکوب شده اند.

قبرستان عجیب

بنا به گزارش میرر، این قبرستان معلق در خارج از شهر کوچک ساگادا هر سال گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. این قبرستان آنقدر ترسناک و در حین حال جذاب است که هر سال گردشگران برای دیدن آن در این مکان جمع می‌شوند.

قبرستان عجیب

اگرچه در نظر گردشگران تابوت‌های آویزان از صخره ها شاید ترسناک به نظر برسد، اما برای مردم ایگورات این مکان محلی برای انجام آیین‌های باستانی مرسوم بوده که از نظر آن‌ها جذاب و در عین حال مهم بوده است. در این آیین سنتی ۲۰۰۰ ساله، افراد سالخورده پیش از مرگ تابوت خود را حکاکی می‌کردند، پس از مرگ، جسد با برگ‌ها و شاخه‌های انگور به یک صندلی چوبی مرگ بسته می‌شد و برای جلوگیری از پوسیدن جسد از دود استفاده می‌کردند.

تابوت های آویزان

در روز‌های بعد اقوام و بستگان به فرد متوفی احترام گذاشته و مراسم بدرقه را برپا می‌کردند. سپس جسد قرار داده شده در تابوت، از صخره ” دره اکو ” آویزان می‌شد. باور عمومی بر این است که این عمل، برای در امان ماندن مردگان از سیل در طوفان‌های استوایی انجام می‌شد و همچنین امکان عبور آسان‌تر آن‌ها به بهشت را فراهم می‌کرد./باشگاه خبرنگاران

عجیب ترین قبرستان جهان

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا