روش درست کردن سه سوته معجون در خانه + فیلم

روش درست کردن سه سوته معجون در خانه + فیلم

با دانستن دستورالعمل‌های تهیه معجون‌های متفاوت نیازی نیست که برای خرید آن‌ها به بازار مراجعه کنید، بلکه فقط با ۱۰ دقیقه زمان می‌توانید آن را درست کنید.

مواد لازم: 

خرما خشک                            ۱۰ عدد
شیر                                      ۴ پیمانه
موز                                       ۳ عدد
کیک ساده                               ۱ عدد
فندوق، بادوم، کنجد و گردو          به اندازه دلخواه
بستنی وانیلی                           ۳۰۰ گرم
کیک شکلاتی                           ۱ عدد

طرز تهیه:

برای شروع هسته خرما‌ها را جدا کرده و آن‌ها را با یک پیمانه شیر مخلوط می‌کنید و بگذارید در یخچال تا کمی نرم شوند. موز‌ها را خورد کرده و به مدت یک ساعت در فریزر بگذارید تا استراحت کنند سپس ظرف‌های سرو را آماده کرده و کمی از کیک ساده را خورد کنید و درون ظرف‌ها بریزید. کیک‌ها را خوب بکوبید تا سفت شود و در یخچال قرار دهید.

در این مرحله موز‌ها را خارج کنید و به همراه خرمای مخلوط شده با شیر میکس کنید تا کاملا مخلوط شوند سپس فندوق، بادوم، کنجد و گردو را اضافه کنید (می‌توانید پودر نارگیل هم اضافه کنید باه توجه به سلیقه تان)  و دوباره با مواد مخلوط کنید تا یک دست شوند بستنی و شیر را اضافه کنیدتا یک مایع سرد و یک دشت داشته باشید. ظرف سرو را از یخچال خارج کنید یک لایه از مواد را روی کیک‌ها بریزید روی آن را موز خورد شده بچینید و سپس کیک شکلاتی را پودر کنید و به این ترکیب اضافه کنید و مجدد از مواد معجون را بریزید این کار را تا پر شدن ظرف سرو انجام دهید و تعداد لایه‌ها بستگی به سلیقه خودتان دارد. پس از کامل شدن مراحل معجون‌ها را در یخچال قرار دهید تا کاملا سرد شوند و آماده خوردن باشند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا