تاثیر بک لینک بر سئو سایت چگونه است ؟

تاثیر بک لینک بر سئو سایت چگونه است ؟

بک لینک ها (backlink.behtarinseo.ir) لینک هایی در سایت هایی غیر از سایت شما هستند که به صفحه ای در سایت شما اشاره می کنند. به بک لینک ها لینک های ورودی نیز می گویند زیرا نشان دهنده ترافیک سایت دیگری است که به سایت شما وارد می شود.کیفیت و کمیت بک لینک ها می تواند به شما کمک کند رتبه بالاتری در موتورهای جستجو مانند گوگل داشته باشید.

بک لینک ها نشانه ای از محبوبیت سایت شما در بین کاربران در نظر گرفته می شوند. پیاده سازی، مدیریت و تجزیه و تحلیل اثربخشی بک لینک ها جنبه مهمی از بهینه سازی موتورهای جستجو و استراتژی های سئو است.

تاثیر بک لینک بر سئو سایت چگونه است ؟

هر بک لینک شکلی از “رای دادن” به نفع یک وب سایت است. هر چه حجم لینک های دریافتی بیشتر باشد، احتمال محبوبیت سایت در بین موتورهای جستجو و در نتیجه کسب موقعیت خوب بیشتر می شود. علاوه بر این بک لینک ها همچنین به عنوان عاملی برای افزایش ترافیک ارگانیک سایت شما هستند.هر بک لینکی که سایت شما دریافت می‌کند شبیه یک رای در نظر گرفته می‌شود و هرچه رای بیشتری دریافت کنید، گوگل سایت شما را بیشتر به عنوان یک سایت با کیفیت می شناسد. 

به طور کلی برای پاسخ به این سوال که تاثیر بک لینک بر سئو سایت چگونه است ؟ می توان به موارد زیر اشاره کرد :

گسترش نام برند / قرار گرفتن در معرض دید مخاطبین
همانطور که قبلا ذکر شد، بک لینک ها لینک هایی از سایر وب سایت ها به وب سایت ما هستند. اگر وب سایت ما به طور مکرر در مطالب وب سایت های دیگر به کاربران توصیه شود، طبیعتاً برند ما در معرض دید قرار می گیرد و این کمک می کند کاربران و مخاطبین بیشتری با برند و سایت ما آشنا شوند.

تقویت بازدیدکنندگان/افزایش ترافیک
اگر بک لینک های زیادی کسب کنید، می توانید شاهد تقویت شبکه کسب و کار طبیعی و اثر افزایش ترافیک سایت باشید.خود موضوع افزایش ترافیک سایت به طور جداگانه به بهبود سئو سایت کمک می کند،زیرا گوگل سایت هایی که دارای ترافیک خوبی هستند را به عنوان سایت های با کیفیت که تجربه کاربری خوبی ارائه می دهند می شناسد.

افزایش نرخ خزش
در سئو اصطلاحی به نام خزش وجود دارد که به معنای میزان بررسی سایت توسط ربات گوگل است،زمانی که از سایت های دیگر بک لینک دریافت می کنید،نرخ خزش سایت شما افزایش می یابد و این به معنی آنست که مطالبی که منتشر می کنید خیلی سریع نمایه سازی شده و در فهرست نتایج گوگل قرار میگیرد،همچنین در صورت تغییرات و آپدیت مطالب خود،تغییرات اعمال شده به سرعت در نتایج گوگل پدیدار می شوند.

افزایش رتبه سایت از طریق افزایش قدرت دامنه
بک لینک به عنوان مهم ترین معیاری شناخته می شود که گوگل از آن برای تعیین میزان اعتبار و محبوبیت یک سایت استفاده می کند تا جایگاه یک سایت را در فهرست نتایج خود تعیین کند،به نحوی که به طور قطع می توان گفت بدون بک لینک حضور در رتبه های برتر گوگل غیر ممکن است.

زمانی که از وبسایت های قدرتمند بک لینک دریافت می کنید،بخشی از قدرت آن وبسایت ها به وبسایت شما منتقل می شود ، بدون آنکه از قدرت خود سایت مبدا بک لینک کاسته شود.علت محبوبیت بک لینک بین سئو کار ها نیز همین است.هرچقدر بک لینک های قدرتمند بیشتری داشته باشید،افزایش رتبه سایت شما سریع تر اتفاق خواهد افتاد.

منظور از بک لینک قدرتمند این است که از سایت هایی که دارای ترافیک خوبی هستند،در گوگل رتبه خوبی دارند و سن دامنه آن ها زیاد است بک لینک دریافت کنید.به این بک لینک ها بک لینک های با کیفیت و قوی نیز می گویند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا