به گزارش پارسینه و به نقل از رکنا؛ مدیر حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت:متولی زمین داخل روستا، بنیاد مسکن و زمین کشاورزی، جهاد کشاورزی است و هرگونه تغییر کاربری در این اماکن ارتباطی با مقوله زمین خواری ندارد و مسئولیت رسیدگی به آن هم در حوزه اختیارات سازمان منابع طبیعی نیست. متاسفانه […]

به گزارش پارسینه و به نقل از رکنا؛ مدیر حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت:متولی زمین داخل روستا، بنیاد مسکن و زمین کشاورزی، جهاد کشاورزی است و هرگونه تغییر کاربری در این اماکن ارتباطی با مقوله زمین خواری ندارد و مسئولیت رسیدگی به آن هم در حوزه اختیارات سازمان منابع طبیعی نیست. متاسفانه در این خصوص کارشناسان ما با حقوق ۱۰ میلیونی به مبارزه وکلایی می‌روند که قرار است بعد از پیروزی دستمزد میلیاردی دریافت کنند، چون این زمین‌ها در بسیاری از موارد دارای ارزش ریالی بسیاری بوده و به همین دلیل حجم تخلفات در این زمینه بالا است.

اکبری، معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست هم گفت: چشم انداز‌های طبیعی مفاهیم زیست محیطی هستند که حفاظت از آن‌ها وظیفه‌ای ملی محسوب می‌شود. متاسفانه ما هیچ قانونی برای حفاظت از چشم انداز‌های طبیعی نداریم و این مساله می‌تواند عرصه‌های طبیعی کشور را با خطر نابودی مواجه کند.

فارغ از جنبه طبیعی این مساله بسیاری از کارشناسان مدیریت شهری معتقدند احداث سازه‌های بلند مرتبه می‌تواند از توسعه افقی شهر‌ها جلوگیری کند و این مساله می‌تواند راه حلی برای جلوگیری از ارایه مجوز‌های تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی برای احداث مناطق مسکونی باشد.. اما برخی از مسوولان در این باره دیدگاه‌های دیگری دارند. حال حمد بیگی، رئیس فراکسیون جوانی جمعیت مجلس میگوید: ما به قدری زمین در کشور داریم که می‌توانیم برای ۴۰۰ هزار نفر زمین و مسکن ۴۰۰ متری تک طبقه ارائه بدهیم که ایرانی‌ها با فرهنگی ایرانی اسلامی و در خانه‌های ویلایی زندگی کنند.